Przełomowy wyrok NSA w sprawie przesyłania faktur drogą elektroniczną to rewolucja dla serwisu Faktura.pl

Pierwsza na polskim rynku aplikacja umożliwiająca szybkie wystawianie faktur online przygotowuje się na zwiększone zainteresowanie użytkowników. Serwis Faktura.pl został wyposażony w nowe funkcjonalności. Użytkownicy mogą teraz nie tylko łatwo i szybko wystawiać i zarządzać fakturami, ale też przyjąć płatność za fakturę,  zweryfikować swoich kontrahentów w Krajowym Rejestrze Długów oraz zlecić monitoring płatności firmie windykacyjnej.

Zarządzający serwisem liczą na zwiększone zainteresowanie usługami serwisu w związku z ostatnim wyrokiem NSA w sprawie przesyłania faktur drogą elektroniczną i wzbogacają serwis o nowe funkcjonalności. Początkowo będzie to możliwość weryfikacji kontrahentów w Krajowym Rejestrze Długów, przyjmowanie płatności on-line oraz monitoring płatności. W kolejnych miesiącach Faktura.pl chce udostępnić inne wersje językowe oraz możliwość wystawiania faktur w różnych walutach.

E-płatności można dokonywać przez Internet szybkim przelewem bankowym oraz kartą płatniczą. Udostępniony system pozwala wystawcy dokumentu na dołączenie linka z płatnością do wysłanej faktury. Odbiorca może w dowolnym momencie skorzystać z przesłanego z fakturą linka i zapłacić za usługę lub produkt. Wysłane w ten sposób pieniądze szybko i bezpiecznie trafią do wystawcy faktury. Przestrogą dla osób chcących uniknąć płatności będzie usługa monitoringu płatności przez firmę windykacyjną.

„Poszerzamy zakres usług dostępnych za pośrednictwem Faktura.pl, bo zależy nam na poprawie płynności finansowej klientów korzystających z serwisu. Przy okazji maksymalnie uprościliśmy proces wystawiania i realizacji faktur przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa transakcji” – mówi Sebastian Ptak, dyrektor zarządzający Blue Media S.A., właściciela serwisu Faktura.pl.

Uruchomiony w marcu 2001 serwis Faktura.pl umożliwia proste, szybkie i bezpieczne wystawianie dużej ilości faktur VAT, pro forma oraz rachunków z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Rozwiązanie jest przeznaczone głównie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług serwisu korzysta do tej pory ponad 8 500 zarejestrowanych użytkowników, a średnia wartość wystawianej faktury to około 5 700 złotych. Serwis Faktura.pl gwarantuje możliwość szybkiego dotarcia do odbiorcy, zrealizowania wygodnej e-płatności w czasie rzeczywistym oraz bezpieczny sposób przechowywania dokumentu na nośniku elektronicznym. Ponadto serwis Faktura.pl został dostosowany do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych.

Co warte podkreślenia, korzystanie z aplikacji nie wymaga rejestracji w systemie, jednak status zalogowanego użytkownika daje dostęp do dodatkowych funkcjonalności, które usprawniają pracę i dają dużą oszczędność czasu. Są to m.in.:

  • brak konieczności wpisywania danych sprzedawcy;
  • automatyczna numeracja miesięczna lub roczna faktur wg skonfigurowanego wzorca;
  • integracja bazy nabywców i produktów z formularzem wystawiania faktur;
  • dostęp do historii wystawionych faktur, z podziałem na miesięczne okresy rozliczeniowe;
  • możliwość dodawania nagłówka i stopki do dokumentu i zastosowania indywidualnej bazy jednostek miary i sposobów płatności;
  • weryfikacja kontrahenta w Krajowym Rejestrze Długów;
  • wystawianie faktur z możliwością przyjęcia płatności online. 

Dodatkową zaletę serwisu stanowi możliwość wysyłki wystawionych faktur za pośrednictwem SMS, poczty e-mail, faksu bądź tradycyjnej poczty.

System Faktura.pl został opracowany i wdrożony przez firmę Blue Media S.A., która dostarcza usługi największym bankom, firmom z branży telekomunikacyjnej i energetycznej oraz wiodącym towarzystwom ubezpieczeniowym. Doświadczenie w generowaniu i dystrybucji faktur dla partnerów biznesowych Spółka wykorzystała udostępniając zaawansowane rozwiązania dla wszystkich firm. Innowacyjność, atrakcyjny model biznesowy oraz technologiczne zaawansowanie stawiają Blue Media w gronie liderów na rynku nowoczesnych systemów transakcyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu