Pożeracze Czasu

Dla pasażerów komunikacji miejskiej nie ma nic bardziej irytującego niż spóźniające się tramwaje. Fenomen opóźnień w ruchu pojazdów długo pozostawał niewyjaśniony i w zasadzie nie było wiadomo jak temu problemowi zaradzić. W ostatnim czasie dokonano przełomowego odkrycia – okazało się, że za spóźnieniami stoją Pożeracze Czasu, którzy zabierają motorniczym czas potrzebny do przejechania trasy. Już w najbliższą sobotę – 18 września Łodzianie będą mieli szansę wziąć sprawy w swoje ręce, unicestwić Pożeraczy Czasu i skończyć raz na zawsze z problemem spóźniających się tramwajów.

„Pożeracze Czasu” to kolejna gra miejska organizowana przez Stowarzyszenie Topografie, tym razem na zlecenie MPK – Łódź. Gra będzie rozgrywać się na trasach tramwajowych w centrum miasta – zarówno we wnętrzu pojazdów jak i na przystankach. Zadaniem graczy będzie odnaleźć tytułowych Pożeraczy Czasu, aby to zrobić, będą musieli wykonać szereg zadań związanych z komunikacją miejską. W poszukiwaniach będzie przeszkadzała Trója na Szynach – brygada czarnych charakterów kierująca Pożeraczami. W odnajdywaniu Pożeraczy graczom będzie pomagał motorniczy Włodek, który odkrył sposób na unieszkodliwianie Pożeraczy.

W nagrodę dla najlepszych poszukiwaczy, MPK – Łódź przygotowało atrakcyjne nagrody – między innymi migawki na wszystkie linie oraz cenne gadżety.

Gra rozpocznie się 18 września o godzinie 11.00 na placu Dąbrowskiego. Pożeraczy będzie można łapać do godziny 14.00, a o godzinie 14.30 poznamy zwycięzców w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ulicy Wierzbowej. Zapisy do gry, regulamin, oraz więcej informacji na temat gry można znaleźć na stronie www.topografie.pl/pozeracze. Zapisani do północy 13 września będą mieli w grze trochę lżej.

Gra jest elementem Łódzkiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

źródło/autor: Stowarzyszenie Topografie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu