Ponad 750 tysięcy trafi do potrzebujących – ECCO Walkathon 2010 – wyniki

W ostatnią sobotę, 11 września, na warszawskiej Agrykoli odbyła się szósta polska edycja ECCO Walkathonu, największego na świecie spaceru charytatywnego. Po raz kolejny uczestnicy nie zawiedli i tłumnie przybyli, aby wesprzeć potrzebujących. 702 284 złote to tegoroczna dotacja na fundacje charytatywne – tyle wychodziło ponad 19 500 spacerowiczów w tym roku! Wszystkim dziękujemy z całego serca za ECCO Walkathon 2010!!!    

Każdy, kto tego dnia przybył na Agrykolę i wziął udział w ECCO Walkathonie mógł wesprzeć projekty realizowane przez trzy organizacje charytatywne: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce otrzymane pieniądze przekaże na wsparcie Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Puchatek” w Biłgoraju oraz na budowę rodzinnego Domu ECCO w SOS Wiosce Dziecięcej w Burundi w Afryce. Fundacja TVN „nie jesteś sam” fundusze zebrane podczas warszawskiego ECCO Walkathonu przeznaczy na wsparcie projektu budowy Centrum Profilaktyki Nowotworów przy Instytucie Onkologii w Warszawie. Organizacja ekologiczna WWF zebrane pieniądze przekaże na  ochronę naturalnych siedlisk niedźwiedzi polarnych przed zgubnymi skutkami globalnego ocieplenia oraz nadmierną eksploatacją zasobów naturalnych Arktyki.

Uczestnicy akcji mieli do wyboru dwie trasy o długości 6 i 10 kilometrów, które prowadziły przez urokliwe stołeczne parki, odrestaurowane Krakowskie Przedmieście i Starówkę. Za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, firma ECCO, organizator akcji, wpłacał 4 złote na konto wybranej organizacji charytatywnej.

Uczestnicy po okazaniu zakupionego wcześniej biletu otrzymali pakiet startowy w skład, którego wchodził plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach oraz identyfikator, na którym zaznaczali, na którą z organizacji chcą przekazać „wychodzone” przez siebie pieniądze. Dla najmłodszych przewidziano nie lada atrakcję – zabawę z Evinem, przybyszem z odległej galaktyki. Wszystkie dzieci do 12 roku życia wraz z pakietem startowym otrzymywały koszulkę z superbohaterami oraz książeczkę z ciekawymi ćwiczeniami i zadaniami. Każde dziecko, biorąc udział w tej niezwykłej przygodzie przekazało dodatkowe 20 złotych na wybraną przez siebie fundację. Dzięki ich zaangażowaniu kolejne 50 100 złotych trafiło na konto organizacji charytatywnych.

Organizator ECCO Walkathonu zadbał o dobrą zabawę zarówno na miejscu imprezy jak i na trasach. Każdy, kto tego dnia przybył na Agrykolę miał szansę zapoznać się z prezentacjami projektów realizowanych przez fundacje. Czekały na niego również liczne zabawy i atrakcje. Do spaceru zachęcali prowadzący Dorota Wellman, znana miłośnikom programu Dzień Dobry TVN i Irek Bieleninik, prowadzący zmagania siłaczy w zawodach Strong Man. Do charytatywnego spaceru rozgrzewał Michał Piróg, znany szerszej publiczności jako juror programu You Can Dance. O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie trasy 10 kilometrowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała Katarzyna Podlejska, Dyrektor Generalny ECCO Shoes Poland wraz z Beatą Pawlikowską, , pisarką, podróżnikiem oraz ambasadorem fundacji ekologicznej WWF. Natomiast trasę 6 kilometrową otworzył Maciej Wyrwas, Marketing and PR Manager ECCO Shoes Poland wspólnie z Anną Maruszeczko przedstawicielem Fundacji TVN „nie jesteś sam”  i genialnym perkusistą Igorem Faleckim.

Dla wszystkich spacerowiczów wystąpili Igor Falecki, Marina i zespół Raz Dwa Trzy. Po powrocie z trasy każdy uczestnik otrzymał specjalną opaskę na rękę w dowód przekazania darowizny.

ECCO Walkathon odbywa się na świecie od jedenastu lat. Dotychczas spacerowano między innymi w Kopenhadze, Sztokholmie, Berlinie, Amsterdamie, Oslo, San Francisco, Jokohamie, Tokio. W Polsce od sześciu lat impreza organizowana jest w Warszawie. Dotychczas uczestnicy tej niezwykłej akcji na trzech kontynentach przeszli łącznie 3,2 miliona kilometrów, czyli dystans równy 70 okrążeniom ziemi i uzbierali na cele charytatywne równowartość ponad 11,6 mln złotych! To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi ECCO Walkathon stał się największym na świecie spacerem charytatywnym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu