Koleje Mazowieckie Miejscem Przyjaznym Mamom

Już od dziś internauci mają możliwość głosowania na “Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. w Rankingu Miejsc Przyjaznych Przyszłej Mamie. Głosowanie odbywa się poprzez serwis Odmiennystan.pl i potrwa do 31 października. Plebiscyt jest elementem kampanii “Odmienny stan – odmienne traktowanie” zorganizowanej przez PF Jelfa S.A., producenta preparatu FALVIT.

Kampania “Odmienny stan – odmienne traktowanie” ma na celu edukację w zakresie potrzeb i zdrowia kobiety oraz jej nienarodzonego dziecka. Częścią kampanii jest plebiscyt na Miejsce Przyjazne Przyszłej Mamie, który będzie wskazywać miejsca, szanujące przywileje kobiet ciężarnych. Koleje Mazowieckie, prowadzące działania na rzecz zapewnienia przyszłym mamom odpowiednich warunków podróży, są partnerem tej kampanii i walczą w tegorocznej edycji o tytuł Miejsca Przyjaznego Mamom.

– Koleje Mazowieckie włączyły się w działania, których celem jest tworzenie odpowiednich warunków podróży dla przyszłych mam oraz kobiet z małymi dziećmi – mówi Donata Nowakowska, Rzecznik Prasowy KM. – W naszych pociągach miejsca siedzące dla kobiet w ciąży są oznaczone specjalnym piktogramem. Ponadto w modernizowanych wagonach montujemy przewijaki dla niemowląt. Udział Spółki w kampanii i plebiscycie to kolejny krok w zwróceniu uwagi naszych podróżnych na potrzebę wsparcia i pomocy dla kobiet ciężarnych oraz ułatwienie przyszłym mamom podróży. 

Nagrodą w plebiscycie, prócz tytułu Miejsce Przyjazne Mamom, jest możliwość posługiwania się piktogramem kampanii „Odmienny stan – odmienne traktowanie”. Wyłonienie zwycięzców jest planowane na koniec 2010 roku.

źródło/autor: Koleje Mazowieckie – KM

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu