Biznes ufa firmie Panda Security

Firma Panda Security osiągnęła 122% wzrost światowej sprzedaży zabezpieczeń dla firm działających w modelu Cloud Security. Największy wzrost odnotowano w regionie Europy Południowo-Wschodniej i Afryki (313%). Tak dobre wyniki potwierdzają skuteczność zastosowanej w rozwiązaniach Panda technologii Kolektywnej Inteligencji, która zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami.

Od uruchomienia w zeszłym roku sprzedaży kompleksowych zabezpieczeń działających w modelu Cloud Computing firma Panda Security osiągnęła stopy wzrostu znacznie przekraczające średnią dla rynku. W 2009 r. wzrost światowej sprzedaży firmy w tym segmencie rynku wyniósł 122% wobec 2008 r. i stanowił 20% przychodów Panda Security.

Wzrost według regionów wyglądał następująco: Ameryka Południowa (302%), Europa Południowa, Wschodnia i Afryka (313%), Azja/Pacyfik (119%), Europa Północna i Środkowa (122%) i Stany Zjednoczone (100%).

Tak znakomite wyniki sprzedaży są możliwe dzięki zaletom, jakie zabezpieczenia oparte na technologii Cloud Computing zapewniają klientom:

  • Redukcja kosztów o ponad 50% ze względu na brak wydatków na infrastrukturę.
  • Zdalne zarządzanie centralą firmy, jednostkami terenowymi jak i użytkownikami mobilnymi z aktualizowanymi w czasie rzeczywistym informacjami na temat stanu ochrony całej infrastruktury IT.
  • Możliwość outsourcingu zarządzania ochroną lub samodzielne nadzorowanie systemu ochrony dzięki prostocie jej wdrożenia, konfiguracji i utrzymania.
  • Ochrona przed nieznanymi zagrożeniami pojawiającymi się każdego dnia, która działa w czasie rzeczywistym dzięki Kolektywnej Inteligencji (zautomatyzowanemu systemowi umożliwiającemu wykrywanie, analizę i klasyfikację 99,4% z ponad 55 tys. nowych zagrożeń, które pojawiają się każdego dnia).

Panda Security wprowadziła niedawno na rynek nową wersję rozwiązania Panda Cloud Office Protection, przeznaczonego do ochrony końcowych stacji roboczych, komputerów mobilnych oraz serwerów. Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w nowej wersji jest zgodność z Office 2010, jak również możliwość skanowania wiadomości e-mail przechowywanych w programie Windows Live Mail. Rozwiązanie opiera się na nowych technologiach heurystycznych, które zabezpieczają przed nieznanymi złośliwymi kodami i umożliwiają ich blokowanie, nawet jeśli w danej chwili użytkownik nie jest podłączony do internetu (procesy identyfikacji odbywają się w modelu Cloud Computing także w trybie offline).

Nowy silnik heurystyczny nie tylko potrafi klasyfikować pliki jako podejrzane, ale również bezpośrednio jako złośliwe lub bezpieczne, a to dzięki algorytmom opracowanym przez dział badań, rozwoju i innowacji Panda Security.

Dodatkowo, program posiada zoptymalizowaną bazę sygnatur, która zawiera dane o najbardziej aktywnych zagrożeniach danego dnia. Aktualizacje bazy są w pełni automatyczne i nie wymagają jakichkolwiek działań ze strony administratora. Szczegółowy opis rozwiązania dostępny jest na stronie: http://cloudprotection.pandasecurity.com/index.php?lang=po

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu