BIO INVENTIONS S.A. rozpoczęło pilotażową sprzedaż VELVETYNY

Bio Inventions S.A., spółka dystrybucyjno – produkcyjna działająca w branży biotechnologicznej notowana na NewConnect – sprzedała pierwszą partię VELVETYNY – środka weterynaryjnego przeznaczonego do pielęgnacji koni (tonik i maść) oraz środka weterynaryjnego przeznaczonego do pielęgnacji zwierząt towarzyszących (tonik i maść). Tym samym rozpoczęła się pilotażowa sprzedaż produktu. Odbiorcami pierwszej partii są pomioty z branży weterynaryjnej. 

Jest to już drugi z produktów wytwarzanych przez Bio Inventions, który wszedł do sprzedaży. VELVETYNA jest produkowana w oparciu o umowę licencyjną z największym udziałowcem Spółki Stem Cells Spin sp. z o.o. (SCS).

– „Tak jak informowaliśmy, z początkiem września wprowadziliśmy do sprzedaży pilotażowej nasz drugi produkt Velvetynę, przeznaczony do pielęgnacji koni i zwierząt towarzyszących. Jest ona dostępna pod postacią maści oraz toniku. Velvetyna wytwarzana jest na bazie Supernatantu, produktu powstałego przy hodowli komórek macierzystych MIC-1. Sprzedaż pilotażowa tak samo, jak w przypadku homogenatu komórkowego BIOCERVIN, ma nam pokazać, w jaki sposób będzie się kształtować popyt. Być może pojawią się też sugestie, że warto by popracować nad dodatkowymi właściwościami produktu. Jesteśmy na to bardzo otwarci. Szacujemy, że Velvetyna do pełnej sprzedaży wejdzie do końca I kwartału 2011 roku.” – mówi Janisław Muszyński, Prezes Zarządu Bio Inventions S.A.

Na początku czerwca br. Bio Inventions wprowadził do sprzedaży pilotażowej BIOCERVIN. Jest to homogenat komórkowy opracowany na bazie lizatu, również wytwarzany jest na licencji Stem Cells Spin sp. z o.o. BIOCERVIN do pełnej sprzedaży ma trafić do końca 2010 roku.

W czerwcu Bio Inventions podpisało porozumienie ze swoim znaczącym akcjonariuszem Stem Cells Spin sp. z o.o., w ramach którego na mocy umowy SCS z Wrocławskim Parkiem Technologicznym otrzyma nowe laboratorium o powierzchni 180 m2.

– „Powierzchnia obecnego laboratorium, w którym pracujemy jest prawie pięć razy mniejsza i wystarczała tylko w początkowej fazie produkcji. Dość szybko zauważyliśmy, że jest powierzchnia ona zbyt mała. Dlatego Stem Cells Spin podpisała umowę najmu z WPT, dzięki której otrzymaliśmy większe pomieszczenie. Nadal trwają w nim prace wykończeniowe. Z końcem września zostanie ono uruchomione.” – tłumaczy Janisław Muszyński, Prezes Zarządu BIO Inventions S.A.

źródło/autor: Bio Inventions

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu