Wybierz następców Dudka i Małysza

Już po raz siódmy podczas Gali Sportu i Biznesu, towarzyszącej IX Dniom Marketingu Sportowego, odbędzie się uroczyste wręczenie Nagród Biznesu Sportowego DEMES – prestiżowych wyróżnień dla osób i instytucji kształtujących oblicze biznesu sportowego w naszym kraju. Rozpoczął się właśnie etap zgłaszania kandydatur.

Nagrody Biznesu Sportowego promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej.

Pierwsza edycja Gali Sportu i Biznesu odbyła się w roku 2004 w Poznaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym. Nagrody zostały wręczone w 3 kategoriach. Wraz z rozwojem imprezy oraz rynku biznesu sportowego w Polsce, wzrastała liczba kandydatur, a także znaczenie Nagród. Na przestrzeni lat, wśród nagrodzonych znalazły się takie osoby jak Jerzy Dudek czy Adam Małysz, kluby jak Celtic Glasgow czy FC Barcelona oraz firmy jak Plus czy Red Bull.

O przyznaniu nagród decyduje Rada Statuetek, złożona z ekspertów w dziedzinie biznesu sportowego. Zasiadają w niej m.in. profesor Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, profesor Ryszard Panfil z Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, czy prezes Polskiego Związku Public Relations, Paweł Trochimiuk. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu nadzór sprawuje, światowy lider w zakresie audytu, firma Ernst & Young.

Zaproponować kandydaturę do Nagród Biznesu Sportowego może każdy. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie kandydatury poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.statuetkidemes.pl w terminie do 30 września 2010 roku. W tym roku kandydatury można zgłaszać w 11 kategoriach, w tym jednej nowej – Nowe Media w Sporcie. Szczegółowy opis kategorii oraz regulamin konkursu również dostępny jest na stronie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu