Sport multimedialny

W tym roku Runda Finałowa COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL będzie prawdziwie multimedialna. Nie znaczy to oczywiście, że zawodnicy nie wyjadą w teren – nieustające opady deszczu sprawiają, że na pewno żaden z nich nie przebędzie trasy „suchym kołem”. Nowoczesne media będą jednak obecne na każdym kroku rajdu.

Październik otwiera w tym roku mocny akcent. Najważniejszy rajd terenowy w sezonie – Finałowa Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, zaczyna się 1.10. w Olsztynie. Z pewnością nie wszyscy będą w stanie śledzić rywalizację zawodników na żywo – i właśnie im głównie służyć będzie nowoczesna technologia.

Bramą do świata rajdu jest z pewnością strona internetowa: www.puchar.off-road.pl. Ta z pozoru prosta witryna zawiera dużo więcej niż tylko bieżące informacje. Na niej znajdują się odnośniki do profili COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL w najpopularniejszym na świecie portalu społecznościowym – Facebooku i znanej platformie mikroblogowej Blip.pl. To właśnie tam toczą się dyskusje o Pucharze, tam też najnowsze informacje pojawiają się najszybciej – na długo przed oficjalną obróbką i autoryzacją.

Społeczność to jednak nie wszystko. We współpracy z Sony Vaio na stronie prowadzona jest transmisja na żywo z prologu i wybranych fragmentów trasy. Możliwe jest spokojne oglądanie strumienia wideo. Ci zaś, którzy chcą śledzić zawodników na trasie, mogą przejść do przygotowanego we współpracy z firmą Finder modułu śledzenia pozycji zawodników na trasie.

Inną sprawą jest bardzo bogata obsługa medialna imprezy. W tej chwili przy rajdzie akredytowało się już kilka ogólnopolskich ekip telewizyjnych, radiowych czy tytułów prasowych. COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL wykorzystuje wszystkie możliwe środki, by umożliwić kibicowanie jak najszerszemu gronu miłośników motosportu. Początek Rundy Finałowej już 1.10. w Olsztynie.

FILM Z II RUNDY COVAL PUCHARU POLSKI OFF-ROAD PL: http://www.youtube.com/watch?v=eR64DPw_KTE

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu