Międzynarodowy Turniej Szachowy Bonarka City Center

Międzynarodowy jesienny turniej szachowy, odbędzie się na terenie Bonarka City Center w Krakowie w dniach 25-26 września. Rozgrywki organizowane są wraz z Sekcją Szachową TS Wisła.

Dwudniowy Turniej w BCC rozegrany zostanie zarówno przez juniorów, jak i w formule Open, bez ograniczeń wiekowych, dla wszystkich amatorów, pasjonatów i zawodowych graczy. „Podczas turnieju w Bonarce zarówno początkujący, jak i wytrawni gracze, będą mogli sprawdzić swe umiejętności i stawić czoła najlepszym” – mówi Koordynator Akcji, Międzynarodowy Mistrz Szachowy, Dariusz Mikrut.

Duże zainteresowanie taką formą intelektualnej rozrywki, coraz powszechniejsza „moda na szachy” już od najmłodszych lat, a także prowadzone przez Sekcją Szachową TS Wisła od maja br. na terenie Bonarki bezpłatne warsztaty szachowe dla dzieci, zaowocowały podjęciem decyzji o organizacji Międzynarodowego Turnieju Szachowego Bonarka City Center. „Mam nadzieję, że na Turnieju pojawi się mnóstwo osób, liczymy na udział całych rodzin. W rozgrywkach wystartują również adepci gry w szachy, którzy od maja brali udział w warsztatach w naszej Galerii – mówi Małgorzata Szychułda, Dyrektor Marketingu BCC. „Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności”  – dodaje Dariusz Mikrut.

Rozgrywki turniejowe odbędą na Palmiarni w BCC, w godzinach między 10:00 a 15:00  –  wg harmonogramu:

  • 25.09 – Turniej Juniorów i Juniorek – do 10, 12,14 lat
  • 26.09 – Turniej Open – b.o.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane drogą elektroniczną na adres: szachy@tswisla.pl do dnia 20.09.2010 r. oraz poprzez formularze zgłoszeniowe w serwisie www.chessarbiter.to.pl.  Wpisowe do turnieju juniorów 10 zł, turnieju OPEN 15 zł

Nagrodami w Turnieju są bony upominkowe Bonarka City Center. Dodatkowo – na zakończenie Turnieju  Juniorów oraz Open – będzie losowany bon o wartości 100 zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu