Impuls 5 nadal na szczytach w badaniu satysfakcji klientów

Co 10 średnie przedsiębiorstwo produkcyjne w Polsce podczas wyboru rozwiązania klasy ERP decyduje się na system Impuls, tyle samo wybiera autorskie oprogramowanie pisane na specjalne zamówienie – wynika z „Raportu Satysfakcji z wdrożonego ERP” przeprowadzonego w lipcu br. przez serwis internetowy Decyzje IT.

Redakcja portalu zapytała przedstawicieli 300 przedsiębiorstw produkcyjnych o ich wrażenia z użytkowania systemu klasy ERP. W badaniu poziom satysfakcji został zestawiony z takimi czynnikami jak wielkość przedsiębiorstwa, okres eksploatacji, czas trwania projektu wdrożeniowego, jego budżet czy harmonogram.

Wyniki pokazują wysoki poziom zadowolenia menedżerów w wykorzystywanych rozwiązań. Aż 6 na 10 przedsiębiorstw zdecydowałoby się na powtórny wybór wykorzystywanego rozwiązania. 60% projektów wdrożeniowych zostało zrealizowanych w ramach założonego budżetu. W 65% przypadków dotrzymano założonego harmonogramu prac.

Część badania poświęcona została konkretnym rozwiązaniom klasy ERP. Respondenci wskazywali najczęściej wybierane systemy, trafiające na krótką listę czy te najpopularniejsze w określonych branżach. Spośród wskazanych przez 300 menedżerów systemów w grupie średnich firm /o obrotach w przedziale 50-100 mln. PLN/ najpopularniejszym okazał się Impuls, ustępując jedynie grupie rozwiązań autorskich. Również w zestawieniu rozwiązań umieszczanych na krótkiej liście system autorstwa BPSC uplasował się w czołówce, zajmując 3 lokatę. Spośród wskazanych branż, Impuls okazał się bezkonkurencyjny na rynku produkcji spożywczej, ustępując jedynie oprogramowaniu autorskiemu.

– Badanie satysfakcji przeprowadzone przez redakcję portalu decyzje-IT potwierdza wysoką ocenę, jaką nasze oprogramowanie zyskało w podobnej analizie przeprowadzonej przed czterema laty przez biuro badawczo – analityczne DiS. Impuls zyskał wtedy oceny powyżej średniej we wszystkich analizowanych obszarach – m.in. w obsłudze klienta czy jakości funkcjonalności finansowych. W tym przypadku szczególnie cieszy nas zestawienie wyników wyboru naszego systemu na krótką listę oraz ostatecznego wyboru. Pokazują one wprost, ze kiedy nasze rozwiązanie zostaje dogłębnie porównane z konkurencyjnymi, ostateczny wybór najczęściej pada właśnie na Impuls’a – zauważa Sławomir Kuźniak, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego ds. Konsultingu i Promocji.

Z całą zawartością raportu podsumowującego badania zapoznać się można pod adresem: http://decyzje-it.pl/form/raport-satysfakcji-z-wdrozonego-erp.php

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu