Happy Birthday, Mr.Jack

Cały świat wraz z najstarszą zarejestrowaną amerykańską destylarnią whiskey w Lynchburgu  (stan Tennessee)   celebruje 160. rocznicę urodzin Jacka Daniela,  twórcy  wyjątkowej Jack Daniel’s Tennessee Whiskey.  Z tej okazji  odbędzie się wiele imprez okolicznościowych – wyprodukowano również specjalną, limitowana wersję urodzinowej butelki, upamiętniającą tę historyczną datę.

Jack Daniel urodził się we wrześniu 1850 roku, jednakże nikt nie zna dokładnej daty, ponieważ akta uległy zniszczeniu podczas pożaru bądź zaginęły z upływem czasu. W 2010 roku świętujemy urodziny Jacka już po raz 160. i będziemy świętować dalej, bo jego duch jest z nami cały czas, w stworzonej przez niego Jack Daniel’s Tennessee Whiskey. Był on wyjątkową osobą, o mocnym charakterze, zawsze podążającą swoją drogą, człowiekiem wiernym klasycznym wartościom, szanującym tradycję i ciężką pracę oraz nie uznającym żadnych kompromisów, jeżeli chodzi o jakość produkowanej przez niego whiskey.

Niepowtarzalny i doskonały smak Jack Daniel’s Tennessee Whiskey zawdzięcza zbożu doskonałej jakości, wolnej od związków żelaza wodzie źródlanej oraz procesowi charcoal-mellowing, polegającemu na filtracji whiskey przez 3-metrowe warstwy klonowego węgla drzewnego. Dzięki temu whiskey zyskuje łagodniejszy smak oraz zapach. Proces ten jest niewymuszony i trwa 10 dni.

– „Jack Daniel to ikona branży, znana i kochana na całym świecie. Co roku we wrześniu składamy mu cześć świętując jego urodziny przez cały miesiąc” – mówi Jeff Arnett, Master Distiller.  – “W tym roku, z okazji 160. rocznicy urodzin, zaplanowaliśmy dla przyjaciół Jack’a coś specjalnego. Jest  to unikatowa butelka, która, jak sądzimy, spodoba się każdemu”

Butelka wyprodukowana z okazji 160. rocznicy urodzin Jacka Daniela będzie z pewnością dumnie prezentować się na każdej półce. Pojawi się w polskich sklepach we wrześniu i będzie dostępna w limitowanych ilościach oraz przez ograniczony czas. Na szyjce butelki znajdzie się zawieszka z unikatowym numerem, za pomocą którego nabywca może zarejestrować się na stronie www.JackDaniels.com.

Jeff Arnett proponuje aby wzniesiony urodzinowy toast brzmiał: “Za Jack’a, który pomimo 160 lat wciąż co noc towarzyszy nam w barach”. 

Urodzinowa Jack Daniel’s Tennessee Whiskey kosztować będzie ok. 125 PLN.

źródło/autor: Liberty Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu