Głosuj na najlepszy projekt w konkursie Zdrowa Gmina

Spośród 30 gmin i dzielnic z województwa mazowieckiego, 10 zakwalifikowało się do finału konkursu Zdrowa Gmina. Już 16 września br. podczas uroczystej gali konkursu poznamy zwycięzców. Z najlepszymi projektami gmin promującymi prewencję chorób nowotworowych w społecznościach lokalnych będzie można zapoznać się w dniach 8-13 września br. na stronie www.konkurszdrowagmina.pl i oddać swój głos na najlepszy program.

W sierpniu zakończył się monitoring gmin i dzielnic, które w ramach konkursu zachęcały swoich mieszkańców do korzystania z badań profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych, w obszarze mammografii, cytologii i kolonoskopii.

Wśród laureatów konkursu Zdrowa Gmina znalazły się:

  • Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
  • Urząd Gminy Domanice
  • Urząd Gminy Izabelin
  • Urząd Gminy Latowicz
  • Urząd Gminy Paprotnia
  • Urząd Gminy Stare Babice
  • Urząd Gminy Stoczek
  • Urząd Gminy Wodynie
  • Urząd Miasta i Gminy Pilawa
  • Urząd Miejski Wyszków

Gmina, której opis działań promujących profilaktykę nowotworową otrzyma największą liczbę głosów wśród internautów, zdobędzie „Wyróżnienie Publiczności”. Na stronie www.konkurszdrowagmina.pl w dniach 8-13 września br. wszystkie osoby zainteresowane tematyką konkursu będą mogły zapoznać się z projektami i zagłosować na najlepszy z nich. Zwycięzcę w tej kategorii poznamy 16 września br.

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy gminy podejmowały różne działania, aby zachęcić lokalne społeczności do udziału w bezpłatnych badaniach skryningowych. Laureaci konkursu, dzięki swej aktywności, mogą pochwalić się najwyższym wzrostem frekwencji zwłaszcza wśród kobiet zgłaszających się na mammografię i cytologię” – mówi dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii, która jest organizatorem konkursu.

Spośród 10 laureatów jury konkursu wyłoni trzy gminy, które otrzymają tytuł „Zdrowej Gminy” oraz nagrody finansowe: I miejsce – 100 000 PLN, II miejsce – 50 000 PLN i III miejsce – 25 000 PLN.

Zwycięzców poznamy 16 września br. podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Na uroczystości zostaną również przedstawione wyniki dotyczące wzrostu zgłaszalności na badania mammograficzne i cytologiczne wśród gmin biorących udział w konkursie.

Konkurs Zdrowa Gmina wspierają organizacje pacjenckie, które na co dzień pomagają osobom z chorobami nowotworowymi i ich bliskim: Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum, Kwiat Kobiecości oraz Stowarzyszenie Europacolon. Patronami honorowymi konkursu zostali również: Ministerstwo Zdrowia, Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, Sejmowa Komisja Zdrowia, Senacka Komisja Zdrowia, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz śp. Małżonka Prezydenta RP Pani Maria Kaczyńska.

Patronat medialny nad konkursem sprawują: Polskie Radio 1, TVP1, TVP Warszawa, Gazeta Samorządu i Administracji oraz Tygodnik Katolicki Niedziela.

Partnerem konkursu jest firma GlaxoSmithKline.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.konkurszdrowagmina.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu