Emmerson S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect

Emmerson S.A. – jedna z najbardziej znanych firm działających na rynku nieruchomości w Polsce – zadebiutowała na rynku alternatywnym warszawskiej GPW. Debiut poprzedziła prywatna emisja, z której Emmerson S.A. pozyskała 1 mln złotych. Do obrotu w dniu debiutu zostało wprowadzonych 173.393 praw do akcji serii C. Cena emisyjna wynosiła 5,8 zł za akcję.

Pozyskane środki Emmerson S.A. zamierza zainwestować w rozbudowę działu handlowego oraz stworzenie sieci franczyzowej. Autoryzowanym doradcą Emmersona jest CEE Capital sp. z o.o. Funkcję oferującego podczas emisji pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A.

„Emmerson powstał w 1994 roku w odpowiedzi na szybko rosnący popyt na wynajem mieszkań. Na samym początku firma zatrudniała jedną osobę i mieściła się w niewielkiej kawalerce. Dziś Emmerson S.A. to nie tylko stabilny rynkowy podmiot generujący przychody na poziomie 18 mln zł, ale także jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku nieruchomości w Polsce. Przez ostatnie 16 lat zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie w bardzo wielu obszarach rynku związanego z branżą nieruchomości, dzięki temu jesteśmy w stanie realnie ocenić atrakcyjność danego obszaru rynku pod kątem ewentualnego rozwoju. Sprawia to, że nasz rozwój nie polega tylko na zwiększeniu skali działalności, ale także jest związany z rozszerzaniem oferty o usługi komplementarne. W ramach tych działań pod koniec sierpnia br. powołaliśmy m.in. spółkę Emmerson Capital S.A., która będzie już siódmym podmiotem działającym w ramach grupy Emmerson.” – mówi Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.

W połowie sierpnia br. Emmerson S.A. ruszyła z budową sieci franczyzowej. Na mocy podpisanej umowy pierwsze biuro franczyzowe zostanie uruchomione 15 września br. w Białymstoku. Do końca 2011 r. planowane jest otwarcie co najmniej 30 takich biur.

– „Pierwsze biuro na zasadach franczyzy zostanie uruchomione w połowie września br. Nadal jesteśmy na etapach prowadzenia rozmów z kolejnymi partnerami, zainteresowanymi współpracą z nami. Do końca 2010 roku takich placówek powinno być już trzydzieści. Na rozbudowę tej sieci przeznaczymy część środków pozyskanych z emisji akcji. Jednocześnie zamierzamy rozwijać sieć oddziałów własnych, bo to one generują największą część zysków.” – komentuje Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.

W 2009 roku Emmerson S.A. miał 17,94 mln zł przychodu i 1,5 mln zł straty netto. Prognozy na rok 2010 zakładają osiągnięcie 20 mln zł przychodu oraz 1,5 mln zł zysku netto.

„Pogorszenie wyniku finansowego w 2009 roku to w znacznej mierze efekt zastoju na rynku nieruchomości. Szczególnie było to odczuwalne w segmencie nieruchomości na rynku pierwotnym, których sprzedaż jest dla nas najbardziej atrakcyjna pod względem marżowym. Bazując na obecnej sytuacji rynkowej spodziewamy się że znacząca poprawa wyników Emmerson S.A. nastąpi jeszcze w tym roku, kiedy to planujemy wypracować 20 mln zł przychodu oraz 1,5 mln zł zysku netto.” – dodaje Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.

źródło/autor: Emmerson

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu