10,6 mln ton przewozów w sierpniu

Tagi:

Według wstępnych danych operacyjnych, w sierpniu br. PKP CARGO S.A. przewiozło 10,6 mln ton ładunków. To najlepszy jak dotąd wynik w tym roku.

Do tej pory największe przewozy Spółka odnotowała w lipcu, kiedy wyniosły one 10,49 mln ton. Sierpień jest jednocześnie trzecim miesiącem w tym roku (po marcu i lipcu), w którym przewozy Spółki przekroczyły barierę 10 mln ton.

Wynik ubiegłego miesiąca był o 12,7 proc. wyższy niż analogicznego okresu przed rokiem (9,4 mln ton), a także o 9,3 proc. lepszy niż przewidywał zaakceptowany przez zarząd Spółki plan przewozów firmy (9,7 mln ton).

Narastająco po ośmiu miesiącach 2010 roku przewozy PKP CARGO wyniosły 75,8 mln ton, w porównaniu do 63,9 mln ton rok wcześniej. To wzrost o 18,7 proc. w porównaniu do wyników sprzed roku oraz o 5,2 proc. powyżej planu.

W podziale na grupy towarowe niezmiennie przoduje węgiel kamienny, którego transport stanowi 45 proc. łącznych przewozów Spółki, ale największe wzrosty notowane są w takich grupach jak rudy i piryty (wzrost o niemal 89 proc. w porównaniu do poprzedniego roku), koks i węgiel brunatny (wzrost o prawie 84 proc.), drewno i wyroby (wzrost o 49 proc.) oraz nawozy sztuczne (44 proc.).

Najważniejsze obok węgla kamiennego grupy towarowe dla PKP CARGO to po ośmiu miesiącach 2010 roku kamień, żwir i wapno (14,8 proc. udziału w łącznych przewozach Spółki) oraz metale i wyroby (8,7 proc. udziału).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu