Tradycja sekretem niepowtarzalnych wnętrz

Meble kunsztownymi dziełami sztuki? Bez wątpienia! Jeszcze kilka dekad temu meble traktowano jako swoistą formę sztuki. Choć dziś dominuje produkcja tanich, nastawionych na masową sprzedaż mebli, dzięki mistrzom stolarskiego rzemiosła, magia solidnych i artystycznych elementów wystroju wnętrz nadal trwa.

Zbyt często, przymierzając się do kupna nowych mebli, traktujemy je jako kolejny, wymuszony potrzebą zakup. Nic dziwnego, produkujący na masową skalę, oferują konkurencyjne ceny i szeroki wachlarz produktów. Na tym jednak kończą się zalety mebli tej klasy. Z reguły słabe i nietrwałe, modne dziś, za jakiś czas zupełnie tracą swoją atrakcyjność, są w stanie  posłużyć nam zaledwie do kilkunastu lat. A jeśli okaże się, że sąsiedzi kupili ten sam zestaw do salonu? Niewykluczone.

Odmienne spojrzenie na meble jako element wystroju domowego, będący formą sztuki, pozbawi nas takich dylematów. Kontynuatorzy tradycyjnej sztuki stolarskiej dbają zarówno o wysoką jakość produktu, komfort użytkowania jak również walory estetyczne. W ten sposób szlachetnie wykonane meble, stają się swoistym dziełem sztuki, ubogacającym wnętrze naszego domu.

Producenci ekskluzywnych mebli nie oszczędzają na materiale, ale używają szlachetnych surowców: litego drewna w tym m.in.: tarcic dębowych, klonowych, brzozowych, czereśniowych, a często także egzotycznych np. wenge, teak, zebrano, merbau. W procesie tworzenia wykorzystują nowe technologiczne rozwiązania, natomiast dbając  o perfekcyjne i staranne wykonanie detali, posługują się tradycyjnymi ręcznymi metodami, co czyni z nich estetyczne i ponadczasowe dzieła, używane przez pokolenia. Te meble nie powstają seryjnie. Są projektowane i wykonywane do konkretnego wnętrza. Uwzględniają charakter i styl domu, upodobania właścicieli, są perfekcyjnie dopasowane do miejsca. Dlatego klient ma pewność, że zrobione dla niego łóżko, czy komoda jest unikatem, którego nigdzie nie zobaczy – mówi Sławomir Drozd z firmy Diva, wytwórcy ekskluzywnych mebli.

Podstawą mebli DIVA, będących połączeniem sztuki z doskonałą funkcjonalnością, jest wieloletnia tradycja oraz kunszt mistrzów stolarstwa. Dla koneserów stylu i design’u to idealne rozwiązanie. Zwłaszcza, że solidne i piękne meble to przede wszystkim dobra inwestycja. Podkreślą prestiż wnętrza, stwarzając atmosferę luksusu, który będą doceniać kolejne pokolenia.

źródło/autor: Marma Polskie Folie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu