Nowa linia biznesowych serwerów QNAP

QNAP wprowadza na rynek odświeżoną serię biznesowych serwerów Turbo NAS Pro+. W jej skład wchodzą: 2-dyskowy TS-259 Pro+, 4-dyskowy TS-459 Pro+, 5-dyskowy TS-559 Pro+ i 6-dyskowy TS-659 Pro+ z obsługą do 12TB przestrzeni pamięci. Nowa linia produktów dedykowana jest dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych.

Wszystkie modele serii Turbo NAS Pro+ oparte są na nowym, dwurdzeniowym procesorze Intel Atom o prędkości zegara 1.8GHz i posiadają zainstalowany 1GB pamięci RAM, co pozwoliło osiągnąć prędkość transferu do 116MB/s (odczyt FTP/Samba) przy bardzo niskim zużyciu energii. Serwery z pewnością zainteresują użytkowników poszukujących rozwiązań przetwarzania w chmurze (cloud computing) – urządzenia zostały w pełni przygotowane do pracy z klastrami VMware, Citrix i Windows Server 2008 Hyper-V. QNAP kontynuuje także wsparcie iSCSI dla wszystkich nowych modeli, które sprawdza się w przedsiębiorstwach i środowiskach wirtualnych, z obsługą dla MC/S, SPC-3 i „thin provisioning”. Wraz z wbudowanym inicjatorem i obiektem docelowym iSCSI, pojemność serwera może zostać wirtualnie poszerzona przez proste podłączenie kolejnej jednostki QNAP Turbo NAS za pomocą dysków wirtualnych (do 8 urządzeń). Dodatkowo wbudowane jest również szyfrowanie danych na poziomie woluminu, za pomocą AES 256-bit.

„Nowa seria serwerów QNAP to oferta dla przedsiębiorstw każdej wielkości, zarówno dla małych firm jak i dużych korporacji. Urządzenia zapewniają jeszcze więcej możliwości i funkcji oraz doskonałą wydajność” – podkreśla Daniel Żukowski, Networking BU Manager w Konsorcjum FEN, które jest dystrybutorem QNAP w Polsce.

Serwery Turbo NAS Pro+ wyposażone są w szereg pożądanych i użytecznych funkcji np. jednoczesna obsługa dysków 2.5″ i 3.5″ umieszczonych w wyjmowanych kieszeniach Hot-Swap (z zamykaniem na klucz), wsparcie dla systemów macierzy RAID 0, 1, 5, 6, 5+ hot spare i 6+ hot spare (dla modeli 5-dyskowych i wyższych) z opcjami przywracania RAID, poszerzania pojemności RAID i migracji do innego poziomu RAID bez utraty danych. Modele QNAP Turbo NAS Pro+ oferują także bogaty zestaw aplikacji dla biznesu, które umożliwiają m.in. wykonywanie kopii zapasowych, hosting stron internetowych, udostępnianie drukarek, udostępnianie plików, czy nawet stworzenie stacji monitoringu pozwalającej rejestrować nagrania z kamer sieciowych. Możliwości serwerów Turbo NAS Pro+ mogą być rozbudowane przez wykorzystanie dodatkowego oprogramowania – paczek QPKG opracowanych dla różnych aplikacji w biznesie, np. zarządzanie bazą danych SQL, CRM (Customer Relationship Management), a nawet e-commerce.

Urządzenia Turbo NAS Pro+ wyposażone są w oprogramowanie do zarządzania w wersji 3.3 wbudowane jako firmware. Więcej informacji o nowych serwerach i oprogramowaniu w wersji 3.3 dostępne jest na stronie: http://www.qnap.com/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu