Konkurs „Twój automat na giełdzie”

Wprowadzenie przez DM BOŚ bossaAPI – nowej funkcjonalności umożliwiającej prowadzenie handlu algorytmicznego – spotkało się z dużym zainteresowaniem w środowisku inwestorów. Z drugiej strony wielu klientów Biura ma ciekawe pomysły jak wykorzystać nowe narzędzie, ale nie posiada wiedzy w zakresie programowania. Dlatego głównym celem konkursu jest zachęcenie inwestorów do realizacji swoich pomysłów oraz wskazanie pozostałym inwestorom najciekawszych przykładów praktycznego wykorzystania bossaAPI.

Konkurs skierowany jest nie tylko do obecnych użytkowników serwisu bossa.pl, którzy za pośrednictwem bossaAPI oraz własnego, autorskiego oprogramowania składają zlecenia czy analizują rynek. Swoje zgłoszenia mogą również nadsyłać informatycy, których umiejętność programowania w połączeniu z wiedzą i pomysłami doświadczonych traderów mogą zaowocować ciekawymi rozwiązaniami zasługującymi na wyróżnienie w konkursie. Aby ułatwić kontakt takich osób organizator uruchomił Forum bossaAPI – ogłoszenia, na którym zarówno programiści jak i inwestorzy mogą zamieszczać propozycje współpracy.

Wygrają najciekawsze i najbardziej oryginalne aplikacje, które w wymierny sposób ułatwią inwestorom ich codzienną pracę. Nie oznacza to jednak, że mają być to aplikacje o wysokim stopniu skomplikowania. Wysoko premiowane będą rozwiązania „genialne w swej prostocie”, przydatne jak najszerszej grupie inwestorów. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł a za zajęcie II i III miejsca po 5 000 zł. Niewykluczone, że DM BOŚ zaproponuje jej autorom zakup praw autorskich lub inną długoterminową współpracę.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie bossa.pl oraz wysłać zgłoszenie wraz z własną aplikacją i opisem poprawnego działania na adres: Dom Maklerski BOŚ SA ul. Marszałkowska 78/80 00-517 Warszawa. Zgłaszanie prac konkursowych trwa do 31 grudnia 2010 r. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie bossa.pl/konkurs/bossaAPI oraz w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej organizatora.

Interfejs programowania aplikacji (bossaAPI) do platformy transakcyjnej bossa.pl. umożliwia posiadaczom rachunków maklerskich w DM BOŚ podłączenie do serwisu bossa.pl własnego, zewnętrznego oprogramowania transakcyjnego. BossaAPI daje możliwość uruchomienia automatycznego systemu, który będzie obserwował rynek w poszukiwaniu okazji do inwestowania. Wystarczy, że użytkownik zaloguje się na bossa.pl i uruchomi swoje oprogramowanie, a stworzony przez niego algorytm będzie składał i anulował zlecenia, zawierał transakcje, kontrolował ryzyko. BossaAPI korzysta ze standardu komunikacji FIXProtocol, używanego przez większość instytucji finansowych na świecie, dzięki czemu może być łatwo zintegrowana z ich oprogramowaniem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu