Drugie Łódzkie Spotkania Fotografii Awangardowej Lomografie

Mamy zaszczyt zaprosić państwa na największą, jaka dotychczas powstała w Polsce i drugą pod względem wielkości, wystawę fotografii Lomo – PoLOMOland. Ekspozycja złożona z ponad 12400 zdjęć w kształcie labiryntu stanie w Rotundzie w Manufakturze już 17 września. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 17.00.

Przez cały sierpień zbieraliśmy zdjęcia naszego miasta, bądź kojarzące się z nim w ramach konkursu „Lomografie za burtą, czyli zdjęcia Łodzi spoza Łodzi”. Zbieraliśmy również wszystkie inne lomograficzne obrazy właśnie po to, by zbudować z nich jedyny i niepowtarzalny analogowy miniświat. W sumie otrzymaliśmy 32 zgłoszenia konkursowe (w tym jedno aż z Buenos Aires) – razem 259 zdjęć – oraz około 2000 zdjęć od polskich lomograferów i 500 od lomografujących z całego świata.

O godzinie 18.00, czyli godzinę po otwarciu wystawy, zapraszamy wszystkich na projekcję filmu produkcji BBC „The lomo camera – shoot from the hip” – dokumentu przybliżającego historię ruchu Loomograficznego na świecie od czasów Związku Radzieckiego aż po dzień dzisiejszy.

W sobotę, 18. września w klubie Cafe Foto 102 odbędzie się finałowa impreza tegorocznej edycji Spotkań – „Lomograficzny Krok dla Łódzkości”. W trakcie spotkania będzie można obejrzeć jeszcze więcej lomograficznych zdjęć, porozmawiać z ich twórcami, oraz z przedstawicielami polskiej ambasady lomograficznej. Na koniec zaplanowano występ dwóch łódzkich zespołów Maszyny, oraz Wolfgang in a truck! Między koncertami oficjalnie ogłosimy zwycięzców naszego konkursu, pokażemy ich zdjęcia oraz wręczymy nagrody. Początek imprezy o godzinie 21.00.

źródło/autor: Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu