Capgemini wyróżnione podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy

Capgemini Polska – należąca do grupy do Grupy Capgemini – jednej z największych na świecie firm świadczących usługi konsultingu, doradztwa informatycznego i outsourcingu została wyróżniona Małopolską Nagrodą Gospodarczą. Nagroda w formie statuetki i dyplomu została wręczona przez Marka Nawarę, Marszałka Województwa Małopolskiego, podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wyróżnienie zostało przyznane za wkład Capgemini w rozwój lokalnej gospodarki i wspieranie rynku pracy w regionie.

Capgemini aktywnie działa w regionie małopolskim tworząc nowe miejsca pracy i wspierając lokalną społeczność w ramach działań CSR. Zatrudniając ponad 2 tysiące pracowników krakowskie centrum Capgemini stanowi obecnie kluczowe ogniwo w rozbudowywanej, międzynarodowej sieci centrów outsourcingu Grupy Capgemini.

– „Jesteśmy dumni, że podczas tak prestiżowego wydarzenia jakim jest Forum Ekonomiczne w Krynicy Capgemini zostało docenione za wspieranie przedsiębiorczości w Małopolsce i działania na lokalnych rynkach pracy. Razem z innymi liderami branży jesteśmy także zaangażowani w kształtowanie długofalowej strategii regionu uczestnicząc w pracach stowarzyszenia ASPIRE” – mówi Marek Grodziński, dyrektor Centrum Outsourcingu Procesów Biznesowych Capgemini Polska i Członek Zarządu Capgemini Polska.

„Wyróżnienie to pokazuje naszą wiodącą rolę w regionie. Jesteśmy jednym z największych inwestorów w branży Usług Technologicznych i Outsourcingu Procesów Biznesowych i IT, tworząc w samym Krakowie profesjonalne środowisko pracy dla ponad dwóch tysięcy absolwentów z Małopolski i sąsiednich województw.” – dodaje Daniel Habrat, dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią Centrum Outsourcingu Zarządzania Infrastrukturą IT i Członek Zarządu Capgemini Polska.

„To zaszczytne wyróżnienie jest uznaniem naszej działalności w Krakowie, gdzie działają centra outsourcingu BPO i ITO.  Capgemini w Polsce to także centra kompetencji w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. Działamy na polskim rynku od 1996 roku, zatrudniamy łącznie ponad 4 tysięcy pracowników realizując projekty konsultingowe, informatyczne i outsourcingowe dla naszych polskich i zagranicznych klientów.” – dodaje Frank Wagenbauer, Członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój usług konsultingowych i doradztwa informatycznego.

Od 2009 roku Województwo Małopolskie organizuje Małopolską Nagrodę Gospodarczą za wybitne zasługi na rzecz wspierania gospodarki i przedsiębiorczości. Celem ustanowionej nagrody jest m. in. promocja działalności gospodarczej, wspieranie firm poprzez promowanie przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem i zasadami etyki oraz promocja innowacyjności, wynalazczości i transferu technologii w Województwie Małopolskim.

Małopolska Nagroda Gospodarcza w 2009 została przyznana następującym laureatom:

  1. prof. Leszek Balcerowicz – ekonomista, polityk
  2. prof. Janusz Filipiak – Prezes Zarządu Comarch S.A.
  3. Ryszard Florek – Prezes Fakro.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu