COPERNICUS SECURITIES SA: 60 mln zł z kolejnej emisji obligacji dla KRUK SA

Copernicus Securities SA zakończył niepubliczną emisję Programu Emisji Obligacji spółki KRUK SA. Łączna wartość pozyskanych środków to 60 mln zł.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Copernicus Securities SA przeprowadził dwie niepubliczne emisje obligacji dla spółki KRUK SA. Wyemitowane obligacje są papierami niezabezpieczonymi, o rocznym i dwuletnim terminie wykupu. Papiery zostały zakupione przez krajowe instytucje finansowe oraz inwestorów indywidualnych.

“To już kolejna emisja obligacji KRUK SA w tym roku. Każda emisja papierów lidera na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce, cieszy się ogromnym powodzeniem co pozwala spółce na osiągnięcie swoich celów biznesowych. W ostatniej emisji byliśmy zmuszeni do znacznej redukcji zadeklarowanych zapisów.” – mówi Marek Witkowski, Prezes Copernicus Securities SA.

Środki z emisji obligacji przeznaczone zostaną na zakup portfeli wierzytelności przez podmioty należące do Grupy Kapitałowej KRUK SA.

“W ostatnich tygodniach sierpnia br. przeprowadziliśmy również emisję poznańskiego dewelopera UWI Inwestycje SA. Spółka pozyskała z emisji 8 mln zł , które przeznaczy na realizację projektów deweloperskich w Poznaniu. Na początku przyszłego roku spółka planuje wprowadzenie obligacji na ASO Catalyst.” – dodaje Marcin Billewicz, Dyrektor Strategii i Rozwoju Copernicus Securities S.A..

Zabezpieczone obligacje UWI Inwestycje SA zostały wyemitowane na trzy lata.

Od początku roku Copernicus Securities SA przeprowadził emisje obligacji na łączną kwotę 651,30 mln zł.

źródło/autor: Copernicus Securities

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu