Tim Nicholls – nowy szef wycen na region CEE

Firma Colliers International ogłasza powołanie Tima Nichollsa na stanowisko Dyrektora Zarządzającego ds. Wycen i Doradztwa na region Europy Środkowowschodniej. Działając z biura praskiego, Tim będzie odpowiedzialny za pracę zespołów ds. wycen i doradztwa w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii oraz na Ukrainie.

Tim Nicholls pochodzi z Wielkiej Brytanii i już wcześniej pracował w regionie Europy Środkowowschodniej, najpierw w roku 2005 dla firmy DTZ w Budapeszcie, gdzie zajmował stanowisko Regionalnego Dyrektora ds. Wycen oraz ostatnio w firmie King Sturge, gdzie do jego zadań należało zarządzanie aktywami w Europie Środkowowschodniej. Wcześniej pracował w CBRE, gdzie był menedżerem zespołu ds. wycen detalicznych, który miał swoją siedzibę w Londynie. Tim będzie bliskim współpracownikiem Hadleya Deana oraz Johna Verpeletiego. Do ich zadań będzie należało wzmocnienie i zwiększenie udziału Colliers International w rynku Europy Środkowowschodniej. Tim jest rzeczoznawcą majątkowym. Od ponad 16 lat jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Specjalizuje się w wycenie i zarządzaniu aktywami.

Hadley Dean, Partner Zarządzający Colliers International na Region Europy Środkowowschodniej, tak skomentował nominację Tima: „To kolejny duży krok naprzód dla rozwoju naszej firmy na terenie Europy Środkowowschodniej. Tim wniesie do naszej firmy cenne umiejętności i regionalne doświadczenie, dzięki którym planujemy wzmocnić naszą przewagę na rynkach lokalnych.”

,,Znaleźliśmy się w ekscytującym momencie, ważnym zarówno dla firmy Colliers, jak i dla regionu Europy Środkowowschodniej, dlatego cieszę się, że mam okazję ponownie pracować w tej części świata, dla firmy tak silnie zorientowanej na przyszłość. Odporność firmy Colliers na recesję gospodarczą potwierdza jej silną pozycję w tym regionie, dlatego tym bardziej nie mogę doczekać się pracy z nowymi zespołami” – powiedział Tim Nicholls, Dyrektor Zarządzający ds. Wycen i Doradztwa na region Europy Środkowowschodniej.

Dział Wycen i Doradztwa Colliers International świadczy usługi związane z wyceną nieruchomości oraz doradztwem dla międzynarodowych i lokalnych właścicieli nieruchomości. Do głównych klientów tego zespołu należą m.in. Trigranit, Immoeast, Pramerica, Hypo Alpe Adria.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu