SR7005 – nowy flagowy amplituner AV 3D Marantza

Ten nowy, flagowy, zintegrowany amplituner AV SR7005 Marantza, oferuje pełną kompatybilność z HD Audio i telewizją 3D, blisko 1KW mocy, jak również zintegrowany odtwarzacz multimedialny. Cała ta technologia mieści się w stylizowanej, eleganckiej obudowie z klasycznym okrągłym wyświetlaczem.

„Mózgiem” amplitunera SR7005 jest najnowszej generacji procesor 400Mhz, 32-bitów Sharc DSP od Analog Devices, umożliwiający obsługę dekoderów dźwięku HD, oraz automatyczną kalibrację dźwięku głośników – Audyssey MultEQ XT PRO. SR7005 oferuje również przetwarzanie DSX w celu udostępnienia dodatkowych głośników przednich dla rozszerzenia sceny dźwiękowej, Dynamic EQ dla utrzymania niskiego i bogatego dźwięku przy niskiej głośności, oraz funkcję Dynamic Volume. Ten nowy amplituner AV posiada również dekoder Dolby ProLogic IIz, pozwalający na zwiększenie pionowej i poziomej przestrzenności przednich kanałów.

Kluczową cechą spektakularnego SR7005 jest sześć wejść HDMI 1.4a, z których jedno, zostało ukryte na zamykanym panelu przednim. Dzięki temu, zarówno miłośnicy filmu jak i gier, mogą wykorzystywać możliwości technologii 3D w rozdzielczości HD 1080p. Zarówno wszystkie wejścia jak i dwa wyjścia HDMI 1.4a, pozwalają również na przepuszczanie sygnału HDMI w trybie standby, oferują Audio Return Channel (ARC) i funkcję CEC (Consumer Electronics Control). Równie imponujące jest skalowanie w górę obrazu z DVD i innych standardowych źródeł za pomocą procesora Anchor Bay Technologies ABT2015.

SR7005 dzięki wbudowanemu, cyfrowemu media playerze, oferuje dostęp do muzyki i obrazów JPG przechowywanych w domowej sieci, zarówno na komputerze PC lub dysku sieciowym NAS (Network Area Storage). Pozwala również na przesyłanie (streaming) tych danych. Amplituner ten również doskonale współpracuje z urządzeniami obsługującymi telefony/przenośne, odtwarzacze i inne urządzenia znane jako nowe media. SR7005 pozwala na szybkie podłączenie m.in. iPoda, poprzez cyfrowe wejście USB natomiast dzięki gniazdu sieciowemu RJ45 możemy podłączyć amplituner do radia internetowego vTuner i serwisów muzycznych takich jak Napster. Natomiast M-Xport pozwala na bezprzewodową transmisję danych z przenośnych urządzeń mobilnych, komputerów oraz IPADa, z opcją Bluetooth poprzez opcjonalny odbiornik RX101.

W SR7005, klasyczny sygnał analogowy wychodzi z wbudowanego tunera FM, za pośrednictwem analogowych gniazd jack lub z wejścia na gramofon. Sprawia to, że ten wszechstronny amplituner AV jest idealnym systemem, również dla Twojej kolekcji winyli.

„Mięśniami” SR7005 jest układ z prądowym sprzężeniem zwrotnym z układami HDAM Marantza, a także transformator o bardzo niskiej impedancji, który zapewnia szybki dopływ prądu. Wszystko to uzupełnione zostało przez dopasowane do systemu kondensatory filtrów i wysokiej jakości, selektywnie dobierane komponenty.

System wzmocnienia o ultra-szerokiej częstotliwości – gdzie impedancja punktu prądowego sprzężenia zwrotnego jest zredukowana do minimum, co oznacza, że jest bardzo małe przesunięcie fazowe – został pierwotnie stworzony dla sygnałów Super Audio CD i jest idealny dla dekoderów DTS-HD Master Audio i Dolby True HD.

Aby otrzymać najlepszy możliwy dźwięk, SR7005 wykorzystuje segmentację struktury zasilania– co skutkuje oddzielnymi zasilaczami dla każdego kanału z sekcji audio oraz rozległym, wewnętrznym ekranowaniu kluczowych części systemu, w celu uniknięcia szumów elektromagnetycznych. Dodatkowo, aby jeszcze mocniej zredukować niepotrzebne interferencje sygnałów, SR7005 wyposażony został w tryb Pure Direct, który wyłącza wszystkie zbędne obwody i funkcje, takie jak m.in. ekranowy wyświetlacz.

Rezultatem zastosowania tych technologii jest szacowana moc 125W przy 8 omach w obrębie każdego z siedmiu kanałów, których niezawodna, precyzyjna równowaga tonalna i dokładny obraz, są połączone z szybkością i dynamiką a jednocześnie z bardzo niskimi zniekształceniami.

A nawet gdy SR7005 nie odtwarza żadnych dźwięków, to i tak jego doskonała stylistyka z nowym, okrągłym i podświetlanym niebieskim wyświetlaczem, nadaje charakter i styl każdemu pomieszczeniu w Twoim domu. Piękno SR7005 nie ogranicza się tylko do jego wierzchniej warstwy! W pełni metalowa chassis zaopatrzona została w amortyzujące redukujące wstrząsy nóżki, które w doskonale eliminują niepotrzebne, wpływające negatywnie na dźwięk, wibracje.

SR7005 dostępny w kolorze czarnym lub srebrny

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu