Pragma Inkaso otwiera odział w Poznaniu

Pragma Inkaso S.A., lider obrotu wierzytelnościami w segmencie B2B, otwiera oddział w Poznaniu. Inwestycja jest odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na te usługi w regionie.

Celem rozszerzenia sieci sprzedaży jest dotarcie do nowych klientów oraz usprawnienie współpracy z dotychczasowymi. Otwarcie kolejnego oddziału jest odpowiedzią na zwiększony popyt na usługi związane z zarządzaniem należnościami.

Zgłaszają się do nas przedsiębiorstwa z całej Polski z zapytaniem o możliwości uzyskania finansowania pod będące w ich posiadaniu wierzytelności. Dysponujemy taką ofertą i kapitałem. Wysoko rozwinięty region Wielkopolski jest dla nas szczególnie atrakcyjny, a z drugiej strony na lokalnym jest sporo miejsca na rozwój obrotu wierzytelnościami. Działalność windykacyjną prowadzą tam w dużej mierze lokalne kancelarie prawne. Koncentrują się one na egzekucji przeprowadzanej drogą sądową. Postępowanie trwa długo, a przez to bywa kosztowne. Natomiast nasza firma może wykupić od klienta zadłużenie lub przekazać mu nieodpłatną zaliczkę na poczet przyszłych spłat. Prowadzimy windykację polubowną wspartą działaniami w terenie i postępowania sądowe równolegle. Dodatkowo aktywnie uczestniczymy w egzekucji komorniczej wskazując ustalone wcześniej składniki majątkowe. Szybkość i skuteczność działania oraz dostęp do kapitału to przewagi, którymi chcemy zyskać uznanie wśród firm z regionu Poznania – mówi Tomasz Boduszek, Prezes Zarząd Pragma Inkaso S.A.

Według szacunków spółki, zainteresowanie usługami windykacyjnymi będzie rosnąć, gdyż zmienia się świadomość zagrożeń związanych z obrotem handlowym wśród przedsiębiorców. Szczególnie dotknięte zatorami płatniczymi są branże: budowlana, transportowa, a także podwykonawcy i dostawcy z końcowych etapów procesu produkcyjnego i inwestycyjnego. Są to sektory, które najbardziej ucierpiały na spowolnieniu gospodarczym.

Nowy oddział zostanie otwarty 6 września br., przy ulicy Górki 7.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu