Nexus Technology i PB Polsoft podpisują umowę o współpracy

Spółka PB Polsoft, należąca do Grupy Sygnity, podpisała umowę o współpracy partnerskiej z Nexus Technology GmbH, oddziałem szwedzkiej spółki IT Technology Nexus AB. W ramach tej umowy firmy PB Polsoft i Nexus będą oferować polskim instytucjom z sektora finansowo-bankowego rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo komunikacji i transakcji przeprowadzanych w sieci.

„Wspólnie z PB Polsoft będziemy obsługiwać strategiczny dla nas rynek w Polsce” – mówi Sassan Schirazi, Regionalny Dyrektor Sprzedaży w Nexus Technology. – „Nasze produkty są uważane za jedne z najbardziej korzystnych cenowo, a ich integracja z funkcjonującymi już systemami jest łatwa i szybka.”

Firma Nexus, obecna na rynku IT od 20 lat, koncentruje się głównie na obszarach dostępu, identyfikacji oraz autentykacji dla zapewnienia bezpiecznej komunikacji elektronicznej (eID). Standardowe produkty Nexusa są między innymi wykorzystywane przy projektach wymagających korzystania z infrastruktury klucza publicznego (PKI) – systemu kryptologicznego, zdolnego wydawać, dystrybuować i weryfikować cyfrowe certyfikaty. Certyfikaty te są następnie wykorzystywane w celu ochrony komunikacji za pośrednictwem komputerów.

„Jesteśmy przekonani, że współpraca z firmą Nexus przyniesie wymierne korzyści naszym klientom, którzy poszukują najlepszej jakości rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo transakcji w sieci – mówi Robert Hegmit, Prezes Zarządu PB Polsoft, Dyrektor Generalny Pionu Bankowo-Finansowego w Grupie Sygnity. – Współpraca z Nexus daje nam możliwość oferowania klientom zaawansowanych technologicznie produktów, które jednocześnie są atrakcyjne cenowo.”

źródło/autor: Sygnity

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu