Giełdowe plany Stanusch Technologies SA

NWZA Stanusch Technologies SA, krajowego lidera w zakresie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, podjęło decyzję o emisji akcji oraz ich wprowadzeniu na NewConnect. Emitent zamierza przeprowadzić ofertę prywatną i zadebiutować na parkiecie NewConnect do końca roku.

Stanusch Technologies podjęła decyzję o upublicznieniu spółki na GPW. Ze względu na wczesny etap rozwoju, innowacyjność oferowanych produktów oraz duży potencjał wzrostu, firma wybrała rynek NewConnect. W sierpniu Stanusch Technologies uzyskała status spółki akcyjnej zaś na przełomie września i października rozpocznie się sprzedaż akcji w zamkniętej ofercie dla inwestorów prywatnych. Debiut akcji firmy Stanusch Technologies na GPW planowany jest pod koniec roku. Autoryzowanym doradcą spółki jest Beskidzki Dom Maklerski SA.

Stanusch Technology jest innowacyjną spółką informatyczną oferującą zaawansowane rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję. Zwiększają one efektywność działań w zakresie wyszukiwania treści, reklamy internetowej, procesów wsparcia sprzedaży (SFA) i obsługi klienta (Customer Care). Przygotowane przez spółkę oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję sprawia, że komunikacja pomiędzy ludźmi i komputerami staje się bardziej intuicyjna, przyjazna i efektywna. Rozwiązania te wyposażone są w autorski mechanizm przetwarzania języka naturalnego (NLP), w oparciu o który można tworzyć kolejne innowacyjne produkty lub usługi. Głównymi produktami firmy są Wirtualny Doradca (chatterbot) oraz wyszukiwarka semantyczna Web 3.0 – InFind.

Do tej pory Spółka zrealizowała ponad 30 projektów m.in. dla Empiku, Getin Banku, ING Banku Śląskiego, Invest Banku, InPostu, Telekomunikacji Polskiej, Polskiego Radia Euro, Inforu, Gaspolu, Zelmera, Barlinka, Ceramiki Paradyż, co daje jej pozycję lidera na polskim rynku rozwiązań wykorzystujący oferowane przez firmę technologie.

Głównym udziałowcem firmy jest należący do Kulczyk Holding fundusz Phenomind Ventures.

źródło/autor: Stanusch Technologies

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu