Dr Kendy zadebiutuje na NewConnect 13 września

Debiut dystrybutora cukierków poprzedziła emisja prywatna akcji, w której sprzedano papiery za 875 tys. zł. Jednym z akcjonariuszy firmy jest Dom Maklerski IDM S.A.

Spółka Dr Kendy S.A. zajmuje się dystrybucją landrynek, które dostarcza do sklepów zarówno w Polsce jak i zagranicą. Jej produkty trafiają m.in. na rynek francuski i włoski.

„Wejście na NewConnect to dla nas bardzo ważny dzień. Chcemy, aby moment dołączenia Dr Kendy do prestiżowego grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie stanowił przełomowy etap w rozwoju naszej firmy i pozwolił nam zrealizować założoną strategię rozwoju.” – mówi Riad Bekkar, Prezes Zarządu Dr Kendy, który pełni swoją funkcję od lipca 2009 r.

Przed wejściem na NewConnect Spółka pozyskała 875 tys. zł. Jednym z inwestorów, który objął akcje Dr Kendy jest Dom Maklerski IDM S.A. Środki z prywatnej emisji Dr Kendy S.A. przeznaczył na oddłużenie i poprawę cash flow oraz na rozwój prowadzonej działalności operacyjnej i umocnienie pozycji rynkowej Spółki. Dodatkowe pieniądze z kolejnej emisji pozwolą firmie stworzyć podstawy finansowe dla realizacji strategii rozwoju, opierającej się na systematycznej budowie jej wartości zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i potencjalne akwizycje. Już teraz Spółka prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami, które mogą stać się celem jej przejęć. „Szukamy podmiotów o przychodach do 10 mln zł, które będą pasowały do naszego biznesu, czyli będą produkowały podobne do naszych produkty lub uzupełnią naszą ofertę” – mówi Riad Bekkar, Prezes Zarządu Dr Kendy.

Ten ruch ma skokowo zwiększyć skalę biznesu prowadzonego przez Dr Kendy. W zeszłym roku Spółka miała blisko 400 tys. zł przychodów i ponad 70 tys. zł zysku netto. W 2010 r. firma ma poprawić swoje wyniki finansowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu