Dolcan wprowadza na polski rynek „mieszkania bezczynszowe”

Stołeczny deweloper Dolcan wprowadza na rynek nieruchomości pionierskie rozwiązanie o ogromnym potencjale – mieszkania bezczynszowe. W związku z tym, jeszcze w tym kwartale rozpocznie się budowa czterech nowych inwestycji Spółki.

Osiedla Konik Polny, Czerwona Jarzębina, Rudy Rydz oraz Kamyk Zielony ilość charakteryzują wyjątkowe możliwości w zakresie większych oszczędności, które oferują potencjalnym mieszkańcom, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum komfortu.

Mieszkania bezczynszowe oferują szeroką gamę udogodnień, które docelowo mają zaspokoić potrzeby i wymagania Klienta. Przede wszystkim umożliwiają generowanie większych oszczędności, ze względu na niższe koszty eksploatacji oraz brak części wspólnych, które wymagają regularnego czyszczenia, przeglądu oraz konserwacji. Lokale tego typu pozwalają również na instalację elementów niedostępnych w blokach mieszkalnych, aczkolwiek mile widzianych dla lokatorów, np. kominka. Dodatkowo, do każdego z apartamentów, deweloper dodaje miejsce parkingowe, co eliminuje konieczność zakupu miejsca w garażu, generując kolejną oszczędność na poziomie ok. 30 – 40 tys. złotych.

Konik Polny – pierwsza z nowych inwestycji Dolcan, jest osiedlem zlokalizowanym na ulicy Lewandów na warszawskiej Białołęce. Dzielnica ta charakteryzuje się niezwykle dogodną komunikacją z centrum miasta, a także obecnością licznych terenów zielonych, w tym parków – Picassa, Henrykowskiego oraz Strumykowego. Osoby preferujące aktywny wypoczynek docenią ponad trzydzieści kilometrów ścieżek rowerowych, dostępnych dla mieszkańców w pobliskim sąsiedztwie inwestycji. Dodatkowym atutem jest bliska lokalizacja kompleksu handlowo – usługowego Targówek oraz licznych placówek oświatowych.

W ramach tego projektu dostępne są mieszkania bezczynszowe, rozlokowane w 4 typach domów. Każde z nich posiada atrakcyjny układ pomieszczeń oraz powierzchnię o wielkości od 59 do 83 m2. Osiedle objęte jest programem „Rodzina na Swoim”.

Czerwona Jarzębina – osiedle położone na Warszawskim Targówku, w willowej dzielnicy Zacisze. Kameralny charakter najbliższej okolicy zapewnia sąsiedztwo domów o niskiej zabudowie oraz licznej zieleni – Parku Leśnego Bródno oraz Kanału Bródnowskiego. W sąsiedztwie znajdują się również liczne punkty handlowo – usługowe, klinika, przychodnia, a także dworzec Wileński. Lokalizacja gwarantuje szybki dojazd do centrum Warszawy, za pośrednictwem licznych linii autobusowych oraz bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze lokalnej. Osiedle skierowane jest m.in. do rodzin z dziećmi, tak więc dodatkowym atutem jest obecność w najbliższej licznych placówek oświatowych.

Inwestycja składa się z 6 typów domów z mieszkaniami o zróżnicowanych powierzchniach, których przedział wynosi od 79 do 110 m2. Podobnie jak w przypadku Osiedla Konik Polny oraz innych nowości Dolcan, każdy z lokali zapewnia dostęp do własnego ogródka, wraz z ogrodzoną działką lub przestrzennego poddasza.

Kolejną z nowości Dolcan jest osiedle Rudy Rydz, zlokalizowane w Rembertowie, w sąsiedztwie zielonego parku na terenie Akademii Obrony Narodowej, gdzie znajdują się takie atrakcje dla przyszłych mieszkańców jak basen, strzelnica, hala sportowa czy też restauracja. Tak jak w przypadku Konika Polnego i Czerwonej Jarzębiny, inwestycja posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę lokalną, umożliwiającą szybkie połączenie z centrum Warszawy.

Mieszkania dostępne w sprzedaży w ramach tej inwestycji będą posiadać powierzchnię od 59 do 89 m2. Dla ułatwienia zakupu potencjalnym klientom, wszystkie lokale są do kupienia w ramach rządowego programu „Rodzina na Swoim”.

Ostatnia z nowych inwestycji stołecznego dewelopera – Kamyk Zielony – posiada w swojej ofercie 7 typów domów z mieszkaniami o powierzchni: od 61 do 83 m2. W okolicy tej inwestycji znajdują się liczne punkty handlowo – usługowe, takie jak Centrum Handlowe Targówek, Ikea, pływalnia Polonez czy też hurtownia Makro. Okolica charakteryzuje się również obecnością 30 kilometrów ścieżek rowerowych, dedykowanych osobom aktywnym. Projekt również można zakupić w ramach programu „Rodzina na Swoim”.

W związku z regresem na rynku nieruchomości, spowodowanym kryzysem finansowym, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom klientów i zaproponować im nowe rozwiązanie, które wedle opinii ekspertów z branży nieruchomości ma szansę stać się hitem na rynku mieszkaniowym. Mieszkania bezczynszowe to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy chcą po atrakcyjnej cenie nabyć własne lokum, ale również cieszyć się niższymi kosztami eksploatacji w przyszłości – twierdzi Renata Wrona, Kierownik działu marketingu i PR Dolcan.

Ważnym aspektem idei mieszkań bezczynszowych i generowanych dzięki nim oszczędności, jest możliwość otrzymania od banku wyższej zdolności kredytowej. Uznaliśmy, że jeżeli klient napotyka utrudnienia przy zakupie wymarzonego lokalu, to należy mu to ułatwić w jak największym stopniu. Przez ostatni rok zapotrzebowanie Polaków na posiadanie własnego M nie zmalało, po prostu węższa grupa posiada niezbędną zdolność finansową na dokonanie takiej transakcji – dodaje Anna Sitnik, Zastępca Dyrektora Działu Sprzedaży Dolcan.

Więcej informacji na temat każdej z inwestycji oraz samej idei mieszkań bezczynszowych dostępne jest pod adresami www.mieszkania-bezczynszowe.pl oraz www.dolcan.com.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu