CityHomeNet wykorzystuje usługi Irdeto do przeprowadzenia migracji z technologii analogowej do telewizji cyfrowej

Irdeto, światowy lider w zakresie ochrony i dostarczania treści premium i aktywów cyfrowych poinformował, że CityHomeNet wykorzystuje system dostępu warunkowego CAS firmy Irdeto w celu ochrony usług satelitarnej cyfrowej transmisji wideo (DVB-S) bezpośrednio do odbiorców (DTH). CityHomeNet jest największym dostawcą usług internetowych i płatnej telewizji w regionie Nowosybirska. Rozwiązanie zostało wdrożone w NMSK, zależnej firmie usługowej w grupie CityHomeNet.

Wiktor Poptsow, CEO NMSK, komentuje: „Dzięki Irdeto możemy inwestować w treści cyfrowe typu premium, co wpływa na ciągły wzrost liczby abonentów. Oferując dodatkowe kanały HD i premium, motywujemy naszych klientów do rezygnacji z analogowych usług telewizyjnych na rzecz technologii cyfrowej. Świadomość, że wykorzystujemy najbardziej rygorystyczne środki bezpieczeństwa sprawia, że możemy koncentrować się na poszerzaniu oferty naszej sieci o nowe usługi i dynamicznie się rozwijać”.

Rozwiązanie, obejmujące swym zasięgiem cały obszar Rosji, stanowi odpowiedź na rosnący popyt i wzrost konkurencyjności na rosyjskim rynku płatnej telewizji. Jak wynika z badań Discovery, w połowie 2009 roku liczba abonentów płatnej telewizji wynosiła 18,5 miliona. W ciągu ostatniego roku odnotowano wzrost rynku o 15%, a jego wartość przekroczyła już miliard dolarów.

David Canellos, senior vice president – sales and marketing firmy Irdeto, powiedział: „Konkurencja w segmencie płatnej telewizji cyfrowej na rynkach Europy Środkowo-wschodniej i regionie Wspólnoty Niepodległych państw stale się zwiększa. Usługodawcy muszą zatem dostarczać treści najwyższej jakości, a ponadto konstruować ofertę usług w taki sposób, aby chronić źródła dochodów. Pracując nad rozwojem oferty chronionej, która gwarantuje odbiorcom oczekiwany dostęp do szerokiej gamy programów najwyższej, jakości, CityHomeNet wyznacza najwyższe standardy w branży. W dzisiejszych czasach od usługodawców oczekuje się dostarczania treści o każdej porze, poprzez każde medium, w każdym miejscu i do każdego odbiorcy. Sprostania tym wyzwaniom nie ułatwia dodatkowo niezwykle zróżnicowana i skomplikowana gama urządzeń odbiorczych. Irdeto pomaga klientom spieniężać i bezpiecznie dystrybuować najcenniejsze aktywa cyfrowe bezpośrednio i na żądanie odbiorcy”.

Opracowany przez Irdeto system CAS wyznacza najwyższy standard w branży ochrony treści. Składa się on z najwyższej jakości platformy sprzętowej, oprogramowania i usług szyfrowania i jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań dostępu warunkowego na rynku. Wielowarstwowa, cechująca się odnawialnością i zróżnicowaniem, forma ochrony gwarantuje bezpieczeństwo aktywów cyfrowych od momentu ich tworzenia poprzez dystrybucję po użycie. Rozwiązanie jest w pełni zgodne z poprzednimi wersjami i obsługuje wszystkie wdrożone karty typu smart i dekodery Irdeto, co znacznie ułatwia migrację i zwalnia operatorów z konieczności inwestowania dodatkowych środków.

źródło/autor: CityHomeNet

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu