Axis Communications udostępnia szkolenia on-line dla każdego

Axis Communications, światowy lider rynku sieciowego nadzoru wizyjnego, uruchomił specjalistyczne szkolenia z zakresu monitoringu IP, dostępne on-line w ramach Akademii Axis Communications. Wszyscy zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy na temat rozwiązań sieciowego nadzoru będą mieli teraz łatwy dostęp do bazy wiedzy za pośrednictwem platformy e-learningowej.

Popularyzacja nadzoru opartego na protokole IP i sukcesywne przechodzenie z rozwiązań analogowych na cyfrowe spowodowało wzrost zapotrzebowania na profesjonalne szkolenia dotyczące innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz ich zastosowań w praktyce. Firma Axis Communications, pionier rynku monitoringu IP, od dawna proponuje swoim klientom i partnerom kursy szkoleniowe w tym zakresie. Dotychczas odbywały się one w Akademiach Axis na całym świecie. Od niedawna natomiast, niektóre kursy typu e-learning są dostępne również dla osób spoza grona autoryzowanych partnerów. Każdy zainteresowany, po zalogowaniu się na stronie Akademii (http://www.axis.com/academy/web-based.htm), może zgłosić chęć uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach on-line.

Hans Ekkehart Baier z firmy Triumvirat IT Solutions, autoryzowanego partnera Axis Communications, tak podsumował działalność Akademii: – Pracownicy naszej firmy muszą dysponować aktualną i głęboką wiedzą merytoryczną z zakresu sieciowego nadzoru wizyjnego, niezależnie od tego, czy są w podróży, czy też wykonują pracę w siedzibie klienta. Dzięki platformie e-learningowej Axis mogą zaczerpnąć informacji w każdej chwili i w dowolnym miejscu.

Podzielone na moduły kursy w Akademii Axis obejmują swoją tematyką projektowanie systemów, prezentacje produktów i sposoby ich montażu, dostarczają także informacji na temat usług i pomocy technicznej zapewnianej przez Axis Communications. Szkolenia na platformie on-line prowadzone są w języku angielskim, natomiast kursy poświęcone aplikacji Axis Camera Station są dostępne dodatkowo w językach: francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, brazylijskim, chińskim, duńskim, koreańskim i tajwańskim.

Według najnowszych badań IMS Research integratorzy systemów coraz większą wagę przykładają do analizy potrzeb klientów i wiedzy na temat projektowania kompletnych rozwiązań, a nie tylko ich montażu. Przeprowadziliśmy globalną ankietę wśród naszych partnerów, której wyniki wykazały wyraźny wzrost zapotrzebowania na specjalistyczne kursy z zakresu nadzoru wizyjnego IP. Szczególnie projektanci systemów zgłosili zapotrzebowanie na kompleksowe i zróżnicowane tematycznie szkolenia. Odpowiadając na te potrzeby, stworzyliśmy np. kurs Tools and Resources for System Designers (Narzędzia i zasoby dla projektantów systemów), dostępny on-line – wraz z całym katalogiem szkoleń – w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie – powiedział Lars Åberg, wicedyrektor działu marketingu Axis Communications.

źródło/autor: Grayling

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu