Ząbkowska KULmixTURA czyli VII Praskie Spotkania z Kulturą

Już 5 września 2010 r. warszawska Praga zatętni muzyką i śpiewem z wielu stron świata. VII Praskie Spotkania z Kulturą to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń tej jesieni, na które zapraszają Urząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy i LOTTO.

Udział Lotto w prestiżowych wydarzeniach kulturalnych jest elementem długofalowej strategii tej marki. Lotto od lat wspiera kulturę i sztukę, patronując licznym imprezom kulturalnym o charakterze ogólnopolskim i lokalnym.

Na Wielokulturowej Scenie Głównej u zbiegu ulic Brzeskiej i Ząbkowskiej wystąpi Kapela Praska, West African Project z Mali, PadBraPad z Francji, czy ZBogom Brus Li z Serbii. Niewątpliwą atrakcją będzie koncert gwiazdy wieczoru – Kayah, jak również polsko-serbski projet hip-hopowy Serduszko Dla dzieci. Imprezę, która rozpocznie się o 12.00 i potrwa do późnego wieczora, poprowadzi Michael Morris.

Miłośników latynoamerykańskich rytmów z pewnością ucieszy największa w Warszawie, niezwykle barwna, wielokulturowa, wielonarodowa parada w rytmie samby, która ruszy o godz. 16.00 z ul. Brzeskiej, przez Ząbkowską i Targową, aż do Galerii Wileńska. Będzie też można kupić brazylijskie produkty czy spróbować specjałów kuchni południowoamerykańskiej oraz zaopatrzyć się w wina z Ameryki Południowej i oryginalną biżuterię.

Pod Centrum Handlowym Wileńska czekać będzie scena taneczna, na której odbędą się warsztaty i pokazy taneczne. Występy tancerzy różnych form tanecznych od modern jazz przez disco, funky, boogie woogie po taniec towarzyski przygotują i poprowadzą najlepsi polscy tancerze i choreografowie. Pierwsza część imprezy od godz. 12.00 do 15.00 poprowadzi Iwona Pavlovic. Szkolenia, zabawy z publicznością, pokazy i konkursy taneczne z nagrodami w postaci kuponów rabatowych na zakupy w Galerii Wileńska będą trwały od 12.00 do 20.00.

Najsłynniejszy warszawski bazar – Różyckiego – zamieni się w tętniącą muzyką, rytmem i zabawą Wioskę Afrykańską. Goście zwabieni zapachem kadzidła już po przekroczeniu bram Bazaru przeniosą się do serca Czarnego Lądu. Organizatorzy przewidzieli zabawy i pokazy dla dzieci, warsztaty gry na bębnach, warsztat tańca afrykańskiego i wiele innych atrakcji.

W Wiosce będzie można spróbować tradycyjnie parzonej herbaty oraz potraw senegalskich a także odwiedzić stoiska z tkaninami, instrumentami i pamiątkami z Afryki. Gwiazdą Wioski Afrykańskiej będzie zespół West African Project.

Podwórka ulicy Ząbkowskiej i Brzeskiej zapraszają na spotkania z licznymi kulturami: bałkańską, latynoamerykańską, perską i irańską, żydowską, kaukaską, arabską, dalekiego Wschodu, hinduską i cypryjską. Każde podwórko stanie się tego dnia enklawą fascynującej muzyki, tańca, lokalnej kuchni i specjalności danego regionu.

LOTTO zaprasza gości Praskich Spotkań z Kulturą do udziału w specjalnie przygotowanej dla nich grze „Złota Liczba” organizowanej firmowe współpracy z firmą Citygames.pl. Gracze będą poruszać się po terenie gry poszukując postaci żywcem wyjętych z praskiego folkloru. Postacie te wyznaczać będą graczom różnorodne zadania, wśród których będą konkurencje wymagające zręczności, jak i szybkiego myślenia. Poczynając od gry w trzy karty, poprzez tajemniczą „meksykańską układankę”, aż po otwarcie sejfu. W zamian za ich wykonanie uzyskają podpowiedzi, które pomogą im odnaleźć „Złotą Liczbę”. Dodatkowe punkty będzie można także zdobyć poprzez odnalezienie – na specjalnie wyznaczonych obszarach – kulek z liczbami.

Niezwykły rozmach imprezy, gorąca atmosfera i mnóstwo atrakcji z pewnością przyciągną licznych miłośników muzyki i tańca z różnych stron świata i zainspirują warszawiaków do wspaniałej zabawy z LOTTO.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu