Muzyczne nowości z San Francisco już wkrótce w Polsce

1 września w San Francisco miała miejsce konferencja Apple. Podczas imprezy prezes firmy, Steve Jobs, zaprezentował najnowsze wersje kultowych urządzeń z logo jabłka. Niebawem nowości pojawią się również na polskim rynku, w ofercie firmy iSource, wyłącznego dystrybutora Apple w Polsce. Znamy już polskie ceny produktów.

Tematem, który zdominował spotkanie w San Francisco była prezentacja trzech nowych linii odtwarzaczy Apple – iPodów: nano, touch oraz shuffle.

Rewolucja iPoda nano

Najnowsza generacja iPoda nano różni się diametralnie od poprzedników.

Odtwarzacz wyposażony został w dotykowy ekran o przekątnej 1,5 cala, który wyparł funkcję Click Wheel. Urządzenie ma kształt kwadratu i znacznie się skurczyło – jest o 46 proc. mniejsze i 42 proc. lżejsze od wcześniejszej generacji. Występuje w aż 7 kolorach i wytrzymuje do 24 godzin słuchania muzyki. Do tego nano wyposażono w klips, który pozwoli przypiąć go jak migoczącą odznakę fana muzyki, na której zmieniają się okładki płyt słuchanych albumów. Odtwarzacz dostępny jest w wersjach 8GB i 16GB.

Widowiskowy iPod touch

iPod touch czwartej generacji jest znacznie cieńszy od swojego poprzednika i przypomina z wyglądu iPhone 4. Wyposażony jest w wyświetlacz Retina Display o rozdzielczości 960 x 640 pikseli, procesor SoC Apple A4, 3-osiowy żyroskop, funkcję FaceTime do prowadzenia wideokonferencji oraz kamerę z przodu i z tyłu, która umożliwia kręcenie filmów w jakości HD. Nowy touch wykorzystuje najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS – w wersji 4.1 Jeszcze lepsza grafika z pewnością ucieszy wszystkich fanów gier. Odtwarzacz występuje w pojemnościach 8GB, 32GB i 64GB.

iPod shuffle wraca do korzeni

Najnowsza wersja najmniejszego z iPodów wytrzymuje 15 godzin bez ładowania. Shuffle korzysta z technologii VoiceOver, która powoduje odczytywanie na głos nazw utworów, wykonawców i list odtwarzania podczas słuchania. Wróciły nieobecne w poprzedniej edycji przyciski, które docenili użytkownicy wcześniejszych wersji odtwarzacza. Odtwarzacz można wybrać spośród pięciu kolorów modelu 2GB.

Wszystkie nowości produktowe będą dostępne w polskich salonach sprzedaży najpóźniej w połowie września. Zamówienia od partnerów handlowych iSource przyjmowane są już teraz.

Sugerowane ceny SRP brutto nowych modeli iPodów:

  • iPod nano – od 699 PLN
  • iPod touch – od 999 PLN
  • iPod shuffle – od 229 PLN

Lista punktów sprzedaży: www.isource.pl/gdziekupic

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu