HP liderem na rynku drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w raporcie Magic Quadrant

Firma HP ogłosiła, że została uznana za lidera w najnowszym raporcie Magic Quadrant rynku drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych opracowanym przez firmę Gartner

Wiodący dostawca usług analitycznych i doradczych w branży IT, firma Gartner, publikuje niezależne, przekrojowe raporty, które pozycjonują producentów w oparciu o ich „zdolność do działania” i „pełnię wizji”.

Według raportu Gartnera „oprogramowanie, rozwiązania wertykalne i integracja usług odgrywają coraz większą rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek biurowych. Tradycyjne czynniki decydujące dla wydruków biurowych, takie jak szybkość i podajniki, zostały zastąpione przez możliwość integracji urządzeń i wdrożenia rozwiązań programowych, które łączą je z systemem zarządzania dokumentami w firmie. Funkcje zdalnego monitoringu, diagnostyka, bezpieczeństwo i inne czynniki stają się rzeczywistymi wyróżnikami”.

W ostatnim czasie firma HP wprowadziła rozwiązania, które nie tylko wykorzystują funkcje sieciowe, łączność mobilną i zabezpieczenia, ale także oferują klientom nowe metody drukowania i zarządzania informacjami. Od pierwszej drukarki sieciowej, która daje użytkownikom możliwość druku z dowolnego miejsca bez użycia komputera po rozwiązanie HP ePrint Enterprise, które pozwala na drukowanie z urządzeń Blackberry, HP demonstruje wizję zmian na rynku.

Według raportu Gartnera „tradycyjne biurowe urządzenie wielofunkcyjne to niezastąpione narzędzie w większości biur… [i] wiele dzisiejszych urządzeń wielofunkcyjnych można nazwać inteligentnymi, ponieważ mogą zostać użyte to zarejestrowania informacji papierowej i wprowadzenia jej bezpośrednio do firmowych systemów zarządzania zawartością, zarządzania zapisami, systemów ERP i systemów zarządzania dokumentami”.

Platforma HP Open Extensibility Platform umożliwia łatwe przenoszenie dokumentów pomiędzy wersjami papierowymi i cyfrowymi w zależności od potrzeb klientów.

— Nie zaprzestajemy znacznych inwestycji w nasze urządzenia wielofunkcyjne, aby zapewnić naszym użytkownikom najlepsze rozwiązania w branży — powiedział Ron Coughlin, starszy wiceprezes LaserJet Enterprise Solutions, Imaging and Printing Group, HP. — Fakt, że wiodąca firma analityczna wyróżnia HP rok po roku, odzwierciedla naszą nieprzerwaną koncentrację i zaangażowanie w tworzenie rozwiązań odpowiadających na zmieniające się i wyjątkowe potrzeby naszych klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu