GIGABYTE GA-X58-USB3 – multimedialna płyta główna z USB 3.0 w dobrej cenie

Firma GIGABYTE dysponuje szeroką gamą płyt głównych przeznaczonych dla graczy i overclockerów. W ofercie znajdują się zróżnicowane produkty, wśród których znaleźć można prawdziwe „perełki” wyróżniające się doskonałym stosunkiem oferowanych możliwości do ceny.

Do najwydajniejszych platform przeznaczonych dla procesorów Intel® należą płyty główne z serii X58, czyli oparte na chipsecie Intel® X58 z podstawką 1366. GIGABYTE poszerzył tą grupę o nowy model skierowany do graczy oraz entuzjastów najnowszych technologii: GA-X58-USB3. Jego dużą zaletą jest korzystna cena – to obecnie najtańsza platforma X58 w ofercie GIGABYTE wyposażona w USB 3.0.

GA-X58-USB3 obsługuje szybkie pamięci DDR3, została wyposażona w dwa złącza graficzne PCI Express x16 pozwalające na łączenie kart graficznych w trybie CrossFireX lub SLI, 6 portów SATA II 3Gb/s, 12 złączy USB 2.0. oraz 2 USB 3.0. Nowy interfejs USB 3.0 gwarantuje błyskawiczny transfer danych między komputerem a urządzeniami zewnętrznymi (aż do 5 Gb/s). Oznacza to blisko 10 krotnie szybszą pracę w porównaniu z USB starszej generacji (USB 2.0). Wszystkie porty USB na płycie GA-X58-USB3 zostały ponadto wyposażone w technologię 3x USB Power Boost, która poprawia kompatybilność z urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Użytkowników urządzeń Apple z pewnością zainteresuje natomiast technologia On/Off Charge, która pozwala na szybkie ładowanie iPodów, iPadów i iPhonów także przy wyłączonym komputerze.

GA-X58-USB3 to doskonała platforma nie tylko dla graczy, ale też osób rozpoczynających przygodę z overclockingiem. Płyta posiada precyzyjny sprzętowy układ kontroli napięcia oraz BIOS, który został wyposażony w szereg opcji OC. Stabilnej pracy tej platformy sprzyja zastosowanie technologii GIGABYTE Ultra Durable 3. Podwójna ilość miedzi wewnątrz PCB obniża temperaturę na płycie głównej, a doskonałej jakości komponenty takie jak kondensatory aluminiowo-polimerowe czy cewki z rdzeniem ferrytowym gwarantują większą jej trwałość. O niezawodne działanie systemu PC dba również opatentowana przez GIGABYTE technologia DualBIOS, czyli podwójna sprzętowa ochrona BIOS’u przed uszkodzeniami.

Więcej informacji na temat produktów GIGABYTE można znaleźć na stronie: www.gigabyte.pl

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu