Rekordowa pizza w Krakowie

W niedzielę 29 sierpnia 2010 r. w Krakowie podczas imprezy Pizza w skali Makro zorganizowanej przez MAKRO Cash & Carry i restaurację Magillo grupa dwustu kucharzy pobiła rekord w pieczeniu najdłuższej pizzy świata. Osiągnęła ona długość 1 kilometra, 10 metrów i 28 centymetrów. Tym samym została wpisana do Księgi Rekordów  Guinnessa.

Do upieczenia rekordowej pizzy wykorzystano imponującą ilość składników, m.in.: 3 i pół tony mąki, 600 kg pieczarek, 1500 litrów sosu pomidorowego oraz 2 tony mozarelli. Dwustu kucharzy, którzy przyjechali z całej Polski, pracowało nad przygotowaniem pizzy przez ponad jedną dobę. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników, klienci MAKRO oraz zaprzyjaźnieni restauratorzy. Długość upieczonej pizzy Piemonckiej, z kukurydzą i pieczarkami, została zmierzona przez Raymonda Marshalla reprezentującego firmę Guinness World RecordsTM. Ogłoszony wynik pozwolił polskim kucharzom zapisać się w poczet rekordzistów świata.

Kucharze zaczęli przygotowania już w sobotę od rozładowania kilku ton surowców niezbędnych do upieczenia pizzy. Ciasto na najdłuższą pizzę świata było wyrabiane przez całą noc. Już od początku wydarzeniu towarzyszyły duże emocje, ponieważ prognozy meteorologiczne zapowiadały oberwanie chmury w Krakowie w planowanym kulminacyjnym momencie bicia rekordu. Pogoda jednak dopisała, a licznie zebrani uczestnicy imprezy dopingowali kucharzy. Po ogłoszeniu wyniku wszyscy mieli okazję skosztować rekordowej pizzy.

Imprezie przyświecał również cel charytatywny. Wolontariuszy kwestujących na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk Akogo? wspierali  znani artyści: Monika Mrozowska, Ewa Gawryluk, Waldemar Błaszczyk, Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz.

źródło/autor: MAKRO Cash and Carry

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu