Metrofinance z rekordowym wynikiem

Analitycy kredytowi Metrofinance, działający w Warszawie i Trójmieście w ramach sieci biur nieruchomości Metrohouse, w pierwszym półroczu pośredniczyli w udzieleniu kredytów hipotecznych na łączną kwotę 80 mln zł. To rekordowy wynik w historii działu.

Połączeni e usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z pośrednictwem kredytowym staje się powoli standardem w działających na rynku agencjach nieruchomości. Metrofinance, wchodzący w skład agencji nieruchomości Metrohouse, od ponad dwóch lat z sukcesem realizuje usługi komplementarne związane z pośrednictwem kredytowym.

– Pierwsze półrocze było szczególnie udane dla naszych analityków, którzy pośredniczyli w udzieleniu kredytów hipotecznych w kwocie 80 mln zł. Podobny wynik odnotowaliśmy w ciągu całego zeszłego roku, mówi Piotr Filip, dyrektor Metrofinance. – Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że z kwartału na kwartał zwiększa się odsetek klientów, którzy powierzają nam swoje sprawy związane z uzyskaniem kredytu, nawet mimo realizowania transakcji za pośrednictwem innych biur nieruchomości, dodaje Piotr Filip.

Grzegorz Kędzierski, członek zarządu Metrohouse podkreśla, że wiele klientów, którzy korzystają z usług agentów nieruchomości Metrohouse i analityków kredytowych Metrofinance nie wydaje przy tym nawet jednej złotówki – Nie ustajemy w promowaniu akcji „Kupujący Nie Płaci Prowizji”, zatem nabywca nieruchomości nie płaci prowizji. Analitycy kredytowi są wynagradzani przez kredytodawców. Dlatego klienci kupujący za naszym pośrednictwem nieruchomość są w wyjątkowo komfortowej sytuacji, nie ponoszą żadnych opłat.

Metrohouse  po połączeniu z trójmiejską agencją Partnerzy Nieruchomości planuje intensywny rozwój sfery pośrednictwa kredytowego zwiększając w ciągu dwóch lat liczbę współpracujących z firmą analityków kredytowych do 110 osób.

Obecnie Metrofinance to kilkunastu analityków oferujących produkty kredytowe prawie trzydziestu banków i instytucji finansowych.

źródło/autor: Metrohouse

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu