Festiwal Kwiatów w Bonarka City Center

W dniach od 10 do 12 września 2010 Plac Palmowy Bonarki zakwitnie tysiącem kwiatów, feerią kolorów i oszałamiających zapachów. Wszystko to za sprawą studentów Podyplomowych Studiów FLORYSTYKA Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, którzy na oczach Klientów BCC, 10 września, przystąpią do praktycznego egzaminu końcowego.

Do ostatecznego sprawdzianu stanie 21 studentów z premierowego rocznika Florystyki UR. Ich zadaniem będzie stworzenie 4 oryginalnych kompozycji: wiązanki ślubnej, bukietu układanego w ręku, kompozycji w naczyniu oraz dużej, ponad 2-metrowej formy florystycznej zatytułowanej  „Niepokorni”.

W komisji egzaminacyjnej zasiądą sędziowie o międzynarodowych kwalifikacjach: dr hab. Agnieszka Krzymińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i dr Piotr Salachna z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Po zakończeniu egzaminu praktycznego, od piątkowego wieczoru, przez cały weekend, Klienci BCC będą mogli oglądać efekty prac studentów oraz głosować na najlepszą kompozycję. Ogłoszenie wyników konkursu publiczności nastąpi w niedzielę. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody ufundowane przez Najemców BCC (Perfumerie Douglas, Hair Coif, Apteka Uroda).

„Osoby kończące nasze studia podyplomowe posiadają bardzo dobrą znajomość warsztatu florystycznego i umiejętność wykonywania dekoracji okolicznościowych czy świątecznych. Potrafią też założyć i poprowadzić własną firmę. Studenci uzyskują dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych FLORYSTYKA, potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe, honorowany nie tylko w Polsce, ale i na świecie” – mówi dr Bożena Pawłowska, kierownik Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. „Zarówno egzamin, jak i wystawa w Bonarka City Center to idealny sposób, by promować zarazem twórczość naszych absolwentów, jak również tę fascynującą i piękną sztukę jaką jest florystyka” – dodaje.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa do kibicowania, podpatrywania i czerpania inspiracji z florystycznych zmagań w naszym Centrum, a także głosowania na swojego faworyta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu