Dynamiczny rozwój klientów ProLogis Park Janki

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o wynajęciu 15 800 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Janki. Dynamiczny rozwój dwóch firm – No Limit i Euro-net – skłonił je do ekspansji i wynajęcia kolejnych metrów nowoczesnej powierzchni magazynowej na terenie dotychczas użytkowanego parku dystrybucyjnego ProLogis. Dzięki tym transakcjom ProLogis Park Janki jest w 95 procentach wynajęty. Do dyspozycji klientów pozostał jeden wolny moduł o powierzchni 3 500 metrów kwadratowych.

Umowy najmu zostały podpisane z:

  • No Limit, dynamicznie rozwijającym się operatorem logistycznym oferującym kompleksowe usługi transportowe, spedycyjne i magazynowania, który zajął kolejne 6 900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej obok wynajmowanych już ponad 9 300 metrów kwadratowych w tym samym budynku (2).  W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Axis Real Estate.
  • Euro-net, liderem rynku RTV i AGD w Polsce, który wynajął dodatkowe metry kwadratowe powierzchni magazynowej w budynku 2. Firma zajmuje już dużą powierzchnię w sąsiednim budynku w tym samym parku.

„Jak twierdził Winston Churchill „Im dalej wstecz spoglądamy, tym bardziej widzimy przyszłość” — powiedział Kris Pauwels, vice president development & account management ProLogis w Polsce. „Tak stało się w przypadku dwóch naszych klientów, którzy kilka lat temu wynajęli od ProLogis powierzchnie magazynowe, a teraz na fali swojego dynamicznego rozwoju zdecydowali się na ekspansję również w parku logistycznym. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja parku dystrybucyjnego ProLogis w Jankach przyczyniła się do tego sukcesu”.

ProLogis Park Janki to nowoczesny kompleks dystrybucyjny składający się z dwóch budynków magazynowych o łącznej powierzchni 72 500 metrów kwadratowych. Park zlokalizowany jest w Jankach w pobliżu trasy katowickiej, około 15 kilometrów na południowy zachód od centrum Warszawy.

Oprócz firm Euronet Worldwide i No Limit klientami ProLogis Park Janki są również firmy Berfin i Logwin.

Portfolio ProLogis w regionie Warszawy składa się z dziewięciu parków dystrybucyjnych (39 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 760 000 metrów kwadratowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu