Tornistry pełne uśmiechów dla dzieci powodzian

Z inicjatywy Caritas Polska po raz kolejny została zorganizowana ogólnopolska akcja  charytatywna „Tornister pełen uśmiechów”. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz, akcja skoncentrowana jest na pomocy uczniom z terenów popowodziowych. W ramach akcji 4 września na Rynku w Skierniewicach, odbędzie się koncert charytatywny. Będzie on transmitowany przez TVP1, współorganizatora akcji. Podczas pikniku symbolicznie zostaną wręczone wyprawki Caritas dla małych powodzian. W tym roku trafią one do pięciu i pół tysiąca dzieci ofiar kataklizmu. Jednym z darczyńców akcji jest marka Vector, która przekazała na ten cel 1500 kalkulatorów.

Do tej pory wszystkie poszkodowane województwa z budżetu państwa otrzymały w sumie prawie 370mln zł. na odbudowę i remonty zniszczonych budynków mieszkalnych. Jak podało MSWiA, ogółem na usuwanie skutków powodzi, do których doszło na wiosnę i latem tego roku z rezerwy celowej budżetu państwa wydano 1mld 724mln 683 tys. zł.

Przy takich zniszczeniach i kosztach, które obciążyły ofiary tegorocznej klęski żywiołowej, trudno oczekiwać, aby wyprawki szkolne dla dzieci były czymś priorytetowym. Tym bardziej należy więc docenić inicjatywę Caritas Polska i współorganizatorów akcji „Tornister pełen uśmiechów”, którzy pomyśleli o pomocy dla najmniejszych ofiar powodzi.

Marka Vector, fundator kalkulatorów szkolnych dla małych powodzian, stanowi jedynie przykład tego, iż coraz częściej w naszym kraju firmy i przedsiębiorstwa bezinteresownie angażują się w akcje charytatywne, pomagając na różne sposoby poszkodowanym.

Obok kalkulatorów, w szkolnych wyprawkach, przygotowanych przez Caritas Polska w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”, w plecaku znajdą się zeszyty, piórniki, kredki, bloki rysunkowe, długopisy, ołówki, gumki, plastelina i farby plakatowe.

Przekazywanie wyprawek dzieciom rozpocznie się 4 września podczas pikniku rodzinnego  zorganizowanego przez Caritas w Skierniewicach. Podczas koncertu charytatywnego wystąpią m.in.: Blenders, Chłopcy z Placu Broni, Pectus, Kasia Nova, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem oraz Danzel. Na scenie swój repertuar przedstawią też dzieci z telewizyjnego programu „Ziarno”.

Akcję można wspierać również indywidualnie wysyłając sms o treści „POMAGAM” na numer 72052.

źródło/autor: Vector

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu