Startuje Integral Collections

Na rynek odzyskiwania należności biznesowych wchodzi nowa marka Integral Collections. Powstała ona ze specjalistycznego działu Bibby Financial Services – niezależnej, brytyjskiej firmy świadczącej usługi finansowe, obecnej w Polsce od 2002 roku.

Obok usług faktoringowych Bibby Financial Services od kilku lat zajmuje się również zarządzaniem i odzyskiwaniem należności. Od początku września oferta ta będzie dostępna pod nową marką Integral Collections. Zmiana ta oznacza, iż zespół Integral Collections będzie pozyskiwał klientów zainteresowanych usługami zarządzania i odzyskiwania należności spoza grupy firm obecnie obsługiwanych przez Bibby Financial Services.

Integral Collections jako specjalistyczny dział będzie oferował pełen pakiet usług związanych z zarządzaniem i odzyskiwaniem należności dla firm: działania prewencyjne, windykację na każdym etapie egzekwowania wierzytelności (etap polubowny, sądowy i komorniczy), a także finansowanie i wykup należności. Klienci Integral Collections będą mogli śledzić na bieżąco postęp prowadzonych spraw dzięki zintegrowanemu systemowi on-line.

„Z roku na rok obserwujemy znaczący wzrost rynku profesjonalnego odzyskiwania należności biznesowych. Po latach zdobywania doświadczeń i dynamicznego rozwoju w tym obszarze zdecydowaliśmy się na wyodrębnienie osobnego działu zajmującego się odzyskiwaniem należności dla firm. Oferowanie usług pod nową marką to sygnał, że chcemy znacząco rozwijać ten obszar naszej działalności i kierować nasze usługi zarządzania należnościami nie tylko do klientów, których obsługujemy obecnie w zakresie faktoringu” komentuje Krzysztof Kuniewicz – Dyrektor Zarządzający Bibby Financial Services.

Według szacunków Integral Collections rynek wierzytelności w Polsce rośnie z roku na rok – w roku 2009 wzrósł on o 12%. W swoich prognozach Integral Collections zakłada, że w roku 2010 firmy specjalizujące się w obrocie wierzytelnościami przejmą do zarządzania wierzytelności na łączną kwotę nawet 14 mld zł. Segment wierzytelności komercyjnych stanowić będzie około 40 % całego rynku należności do odzyskania.

„Tylko w ostatnich 3 latach przeprowadziliśmy ponad 3300 spraw związanych z odzyskiwaniem należności. Obecnie nadszedł czas na wykorzystanie tych doświadczeń i dalsze poszerzanie bazy klientów. Będziemy wzmacniać synergię pomiędzy usługami zarządzania należnościami a pakietem faktoringowym oferowanym przez Bibby Financial Services” powiedział Wojciech Bogusławski – Dyrektor Integral Collections.

Rozwój usług odzyskiwania należności pod marką Integral Collections planowany jest również w innych krajach, w których działają obecnie oddziały Bibby Financial Services. W Europie są to Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Francja, Czechy i Słowacja.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu