Skrzynka, która ma wszystko… poczta.wp.pl

Nowoczesna, intuicyjna, bezpieczna i… jeszcze lepsza – Nowa2010 Poczta WP. Najpopularniejsza usługa mailowa w polskim Internecie, poczta.wp.pl, zyskała nowy layout i atrakcyjne funkcjonalności: możliwość obsługi zewnętrznych kont pocztowych, interaktywny system pomocy w postaci roBOTa Janka, slideshow (wszystkie pliki graficzne z listów do obejrzenia w jednym miejscu).

Atutami usługi WP są również: nieograniczona pojemność konta, największe załączniki w Sieci (ponad 100 MB), smartfoldery, kalendarz z powiadomieniami SMS i mail, i inne.

Poczta WP to od lat najpopularniejsza usługa mailowa w polskim Internecie. Nowoczesna i intuicyjna, jest też stale ulepszana. Między innymi dzięki atrakcyjnym funkcjonalnościom, wersji mobilnej oraz gwarancjom bezpieczeństwa (logowanie SSL, rozbudowane mechanizmy antyspamowe, antyphishingowe, antywłamaniowe) z serwisu poczta.wp.pl korzysta miesięcznie ponad 5,5 miliona użytkowników (real users, za: Megapanel PBI/Gemius, czerwiec 2010)

Nowy layout

Podstawowe zmiany dotyczą układu stron i kolorystyki. Poczta zyskała nie tylko nowoczesny wygląd, znacznie łatwiej jest też od teraz korzystać z licznych możliwości personalizacji (ergonomia). Użytkownik Poczty WP w 100% decyduje, jak będzie wyglądała jego skrzynka; może wybrać dowolną skórkę, układ kolumn, kolejność „przycisków”, liczbę maili na stronie, ilość oraz nazwy folderów (funkcja: zarządzanie folderami), itp. Co ważne, wszystkie zmiany ustawień są proste i intuicyjne. Zajmują kilka chwil – wystarczy kliknąć na element, który chce się zmodyfikować i wybrać żądaną opcję (np. zwiń, przesuń wyżej, ukryj…).

W górnej zakładce, po zalogowaniu, pojawiły się „Dodatki”, z rozwijanym menu, gdzie zamieszczono odnośniki do w pełni edytowalnego kalendarza czy bramki SMS. Zmieniono też „Pomoc” – możliwości usługi prezentuje interaktywny bot – oraz układ „Opcji”. Precyzyjnie, także dzięki rozwijanemu menu, przejdzie się w ramach „Opcji” do ustawień parametrów konta, edycji profilu, zarządzania folderami, filtrami, systemem powiadomień, itp.

Przebudowując Pocztę staraliśmy się maksymalnie ułatwić użytkownikom korzystanie z jej funkcjonalności. Usystematyzowaliśmy wszystkie dostępne funkcje, wyodrębniliśmy te najbardziej przydatne internautom, ujednoliciliśmy wygląd graficzny serwisu i dodatkowych opcji Poczty, np. kalendarza. – mówi Grzegorz Borowski, odpowiedzialny za Obszar Usług i Funkcjonowania Portalu – Layout witryny stał się teraz równie nowoczesny, co sama usługa.

Konta zewnętrzne w Poczcie WP

Internauci zyskali możliwość pobierania wiadomości e-mail z innych, zewnętrznych kont poczty elektronicznej. Oznacza to, że za pomocą interfejsu Poczty WP można w jednym miejscu zarządzać korespondencją e-mail ze wszystkich swoich skrzynek pocztowych.

Interaktywny roBOT Janek

Kompleksową wiedzę o usłudze e-mail Wirtualnej Polski uzyskać można korzystając z nowoczesnej pomocy – roBOTa Janka. Internauta, mając możliwość rozmowy z interaktywną postacią, poznaje kluczowe opcje Poczty. Bot wyjaśnia, podpowiada, omawia. Ma, oprócz walorów informacyjnych, także funkcje rozrywkowe; można z nim rozmawiać na dowolny, nie zawsze związany z usługą temat, czy np. zobaczyć, jak roBOT Janek… tańczy.

Slideshow, czyli zdjęcia z listów

W jednym liście można zmieścić nawet setki zdjęć (z wakacyjnego wyjazdu, uroczystości rodzinnej, itp.). Funkcjonalność slideshow, dostępna w Poczcie Nowa2010, pozwala w niezwykle łatwy sposób przeglądać grafiki/ fotografie przesyłane w mailach. Dzięki niej nie trzeba „przekopywać” się przez tysiące listów – dla wygody użytkownika wszystkie pliki graficzne, stanowiące załączniki do maili, znalazły się w jednym miejscu (folder: zdjęcia z listów).

Podobną rolę – porządkującą i upraszczającą odnajdywanie informacji – odgrywają foldery „pliki z muzyką” i „dokumenty”, z automatu grupujące odpowiednie załączniki .mp3 czy .pdf, .doc, itp.

Jeśli poczta, to Poczta WP

Od listopada 2009 w Poczcie WP dostępne są największe załączniki w Sieci. Maksymalny rozmiar listów – wysyłanych i otrzymywanych – wynosi ponad 100 MB. Co więcej, wraz z końcem roku zniesione zostały limity związane z pojemnością skrzynki e-mail. Internauci mają więc do dyspozycji nieograniczoną przestrzeń dyskową.

Usługa posiada też takie funkcjonalności, jak: rozbudowany, edytowalny, nowoczesny kalendarz – z systemem powiadomień mailowych oraz SMS-owych, aliasy konta, wideomaile, galerie zdjęć, smartfoldery. Poczta.wp.pl to również: zaawansowany edytor html (umożliwiający m.in. wklejanie obrazków bezpośrednio w treść maila), WebSpik pozwalający na podgląd znajomych, którzy są online i rozmowę z nimi w czasie rzeczywistym, notyfikacje SMS. Warto też korzystać z wersji mobilnej usługi, dedykowanej na urządzenia przenośne.

Ostatnie zmiany w usłudze miały przede wszystkim zoptymalizować korzystanie z jej funkcjonalności. Dbamy jednak nie tylko o opcje atrakcyjne z punktu widzenia użytkownika, ale również o tzw. ,background’, stąd cykliczne modyfikacje niewidoczne dla usera, ale i dla niego bardzo istotne. – mówi Grzegorz Borowski – Warto tu wspomnieć choćby o wysokim poziomie bezpieczeństwa Poczty WP, rozbudowanych systemach antyspamowym i antywirusowym, które wykorzystują wiele unikalnych metod zabezpieczeń, takich jak analiza ilościowa, systemy reputacji, internetowe bazy spamu, analiza SPF, DKIM, itp. Ponadto, jesteśmy pionierem na polskim rynku w rozwiązaniach antypishingowych. Do nowatorskiego programu „WP Trusted – Bezpieczny Nadawca”, chroniącego naszych użytkowników przed wyłudzaniem poufnych danych należą m.in. Allegro czy Alior Bank.

Jako jedyny polski dostawca usług e-mail, Poczta Wirtualnej Polski jest członkiem MAAWG (Messaging Anti-Abuse Working Group) – międzynarodowej organizacji powołanej do walki ze spamem, wirusami, bonetami i innymi, sieciowymi zagrożeniami. W jej skład wchodzą także AOL, Yahoo, Facebook, Google, AT&T, itp.

http://poczta.wp.pl

http://m.poczta.wp.pl

http://a-dresik.wp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu