Quest Software wprowadza nową generację technologii Active Directory Bridge

Quest Software wprowadził nową generację technologii Active Directory Bridge, która pozwala systemom Unix, Linux i Mac działać w Active Directory. Ta opatentowana technologia została wykorzystana w najnowszej wersji narzędzia Quest Authentication Services. Nowy produkt umożliwia administratorom rozszerzenie infrastruktury Active Directory – obejmującej funkcje uwierzytelniania, autoryzacji i administrowania – na całe środowisko IT w firmie. Ponadto rozwiązanie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i compliance dzięki rozszerzonym możliwościom audytowania, autentykacji i scentralizowanej konsoli do zarządzania.

Nowe funkcje narzędzia Quest Authentication Services to:

  • Audytowanie i Alertowanie – Pozwala administratorom na audyt, raportowanie i alertowanie związane z użytkownikami, którzy zmieniają krytyczne dane Unix przechowywane w Active Directory. Dostarcza szczegółowy wgląd w całe środowisko i informacje o tym, kto wprowadził zmiany, co zmienił, kiedy, gdzie oraz nawet dlaczego.
  • Autentykacja jednorazowym hasłem – Zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo wymagając od użytkowników Active Directory użycia jednorazowego hasła do uwierzytelnienia we wszystkich systemach Unix wspieranych przez Quest Authentication Services. Umożliwia również wykorzystanie tokenów sprzętowych i softwarowych.
  • Konsola Web – Umożliwia scentralizowane zarządzanie tożsamością w systemach Unix za pomocą konsoli, którą można uruchomić z dowolnej platformy Unix, Linux, Windows lub Mac i korzystając z dowolnej popularnej przeglądarki internetowej. Pozwala administratorom zarządzać lokalnymi użytkownikami Unix i grupami użytkowników oraz oferuje szczegółowe raporty dotyczące kluczowych danych i atrybutów z prostym dostępem do wielu rozbudowanych funkcji oferowanych za pośrednictwem Authentication Services.
  • Zaawansowane zarządzanie Group Policy – Dostarcza zaawansowane funkcje, które umożliwiają wykorzystanie pojedynczych obiektów GPO w różnych systemach Unix. Oferuje dodatkowe wsparcie Group Policy w Mac OS X.
  • Rozszerzone zarządzanie uprzywilejowanymi kontami – Zapewnia kontrolę nad działaniami związanymi z bezpieczeństwem. Określa użytkowników, którzy mogą uzyskać dostęp do systemu oraz mają podwyższone uprawnienia w systemach Unix.

Jackson Shaw, dyrektor ds. zarządzania produktami, Quest Software: „W 2003 r. zauważyliśmy wśród specjalistów IT duże zapotrzebowanie na rozwiązanie Active Directory Bridge. Spełniając te oczekiwania, stworzyliśmy takie właśnie rozwiązanie. Przez lata Quest Software współpracował ze społecznością IT, aby pomóc w spełnieniu potrzeb bezpieczeństwa i zgodności wprowadzając systemy Unix do Active Directory. Najnowsza wersja Authentication Services wykorzystuje nową generację tej technologii i umożliwia specjalistom IT zrozumieć i zarządzać systemami Unix w sposób, który do tej pory był niemożliwy.”

źródło/autor: Quest Software

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu