Portal AVG Threat Labs – nowe, innowacyjne, bezpłatne narzędzie do wykrywania zagrożeń internetowych

Firma AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, rozpoczęła ograniczony publiczny beta test swojego nowego narzędzia bezpieczeństwa online dostępnego na stronie http://www.avgthreatlabs.com/sitereports.  AVGThreatLabs.com to innowacyjny portal informacyjny, który ma pomóc konsumentom w walce z przestępczością internetową. Scala on ilościowe dane na temat zagrożeń sieciowych, rutynowo zbierane od ponad 100 milionów użytkowników rozwiązań AVG Technologies z informacjami gromadzonymi przez AVG LinkScanner.

Użytkownicy korzystający z AVG LinkScanner są chronieni w czasie rzeczywistym przed witrynami zainfekowanymi złośliwym oprogramowaniem. Portal AVG Threat Labs uzupełnia tę ochronę, pozwalając na weryfikację dowolnej witryny WWW w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat jej bezpieczeństwa. Osoby, które obecnie nie używają oprogramowania AVG, również mogą skorzystać na wizycie w portalu. To unikatowe narzędzie oferuje  natychmiastową i kompletną analizę bezpieczeństwa witryny, w tym statystyki wykrywania, oś czasu wykrywania, analizę powiązanych witryn i mapę wykryć.

Portal AVG Threat Labs uzupełnia istniejące, bezpłatne oprogramowanie antywirusowe firmy AVG Technologies. Stanowi urzeczywistnienie unikatowego podejścia AVG do kwestii bezpieczeństwa, zawierającego się w haśle „people power protection”.

„Zagrożenia internetowe nieustannie ewoluują. Naszą misją jest dostarczanie konsumentom narzędzi, których potrzebują, by skutecznie bronić się przed działaniami cyberprzestępców” — mówi JR Smith, dyrektor generalny AVG Technologies. „Portal AVG Threat Labs funkcjonuje w oparciu o filozofię AVG ‘people power protection’, którą staramy się wcielać w życie w naszych działaniach. Jest to element, który odróżnia AVG Technologies od innych producentów oprogramowania zabezpieczającego. Od standardowych narzędzi antywirusowych i wykrywania szkodliwego oprogramowania do bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak portal AVG Threat Labs i nowe narzędzia społecznościowe – AVG Technologies zawsze stara się dostarczać produkty, które skutecznie chronią zarówno przed znanymi zagrożeniami, jak i przed tymi, których jeszcze nie znamy”.

Konsumencka premiera i pełna dostępność portalu AVG planowana jest na koniec września 2010 roku. Wraz z pozostałymi narzędziami pakietu AVG Internet Security, portal AVG Threat Labs będzie pomagać klientom bezpieczniej nawigować po mętnych wodach sieci społecznościowych. Pakiet produktów AVG stworzy globalną armię obywateli, liczącą niemal 100 milionów osób, która połączy swe siły we wspólnej walce z przestępczością internetową.

Dostęp do wersji beta portalu AVG Threat Labs można uzyskać pod adresem http://www.avgthreatlabs.com/sitereports. Oprogramowanie AVG Free lub AVG LinkScanner można pobrać bezpłatnie na stronie AVG Download albo pod adresem www.download.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu