Nowy system pamięci masowej EMC zapewnia większą wydajność środowisk wirtualnych

Klienci, którzy przeprowadzają wirtualizację swoich centrów przetwarzania danych i dążą do stworzenia prywatnej chmury obliczeniowej, potrzebują infrastruktury pamięci masowej, która byłaby zarówno prosta, jak i wydajna. Firma EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań infrastruktury informatycznej, poinformowała o udostępnieniu nowych funkcji w swoich czołowych platformach pamięci masowej klasy średniej — EMC CLARiiON i EMC Celerra, — które pozwalają spełnić te potrzeby.

Uproszczenie rozpoczyna się od łatwego zarządzania. Dzięki nowemu oprogramowaniu do zarządzania o nazwie EMC Unisphere administratorzy pamięci masowej mogą znacznie sprawniej realizować typowe zadania — liczba niezbędnych w tym celu kliknięć jest bowiem o 90% mniejsza. Oprogramowanie Unisphere jest zintegrowane ze środowiskiem VMware vCenter, co upraszcza też pracę administratorów rozwiązań VMware. Zunifikowany system pamięci masowej EMC umożliwia integrację z platformą VMware vSphere i interfejsami programowania VMware vStorage APIs for Array Integration (VAAI). W udoskonalone macierze EMC klasy średniej wbudowane są też rozwiązania FCoE. Zunifikowana pamięć masowa EMC jest nie tylko łatwa w obsłudze, ale też wydajniejsza i szybsza. Nowa funkcja kompresji danych w blokach zmniejsza wymagania w zakresie pamięci masowej nawet o 50%, a nowa technologia FAST Cache optymalizuje i dwukrotnie przyspiesza działanie aplikacji, jest też w pełni automatyczna i nie wymaga interwencji ze strony administratora.

Oprogramowanie EMC Unisphere oferuje świeże podejście do zarządzania pamięcią masową. Dzięki integracji z platformą VMware vCenter Server i interfejsami VAAI zapewnia proste, zintegrowane narzędzia, które pozwalają zarządzać zarówno systemami pamięci masowej EMC CLARiiON, jak i EMC Celerra w środowiskach fizycznych i wirtualnych. Technologie te umożliwiają:

  • dostosowywanie obciążenia aplikacji, takich jak SQL OLTP, na zasadzie „ustaw i zapomnij”, w czasie krótszym o 80%;
  • ograniczenie pracochłonności typowych zadań — liczba potrzebnych w tym celu kliknięć jest mniejsza nawet o ponad 90%;
  • alokowanie pamięci masowej na platformie VMware vCenter Server za pomocą zaledwie 2 kliknięć;
  • przyspieszenie działania serwera VMware dzięki 10-krotnie mniejszej liczbie operacji wejścia-wyjścia podczas realizacji typowych zadań, możliwość obsługi 10-krotnie większej liczby maszyn wirtualnych na każdy magazyn danych i 10-krotnie szybsze wdrażanie, klonowanie i wykonywanie kopii migawkowych maszyn wirtualnych oraz migracji za pomocą narzędzi VMware Storage vMotion.

Wirtualizacja i konsolidacja aplikacji stawia macierze pamięci masowej pod wyjątkową presją. Zastosowanie dysków SSD w połączeniu z napędami SATA jest najlepszym sposobem na sprostanie rosnącym potrzebom w tym zakresie. EMC jest pionierem w dziedzinie integracji technologii SSD z całą swoją ofertą systemów pamięci masowej. Firma opracowała wyjątkowe funkcje, takie jak EMC FAST (Fully Automated Storage Tiering), FAST Cache i kompresja danych w blokach. Automatycznie optymalizują one wykorzystanie dysków SATA o dużej pojemności i wydajnych dysków SSD. Dzięki nowym dyskom SSD o pojemności 100 GB i 200 GB rozwiązania te udostępniają klientom lepszą wydajność w najniższej cenie — to pierwsza oferta w branży, która umożliwia obniżenie kosztów nawet o 30%. Dzięki rozwiązaniom EMC dyski SSD są bardziej przystępne cenowo niż kiedykolwiek dotąd. Tylko architektura EMC jest w stanie w pełni wykorzystać te możliwości, pomagając klientom:

  • dwukrotnie zwiększyć wydajność środowisk Oracle i Microsoft SQL Serwer;
  • skrócić czas reakcji oprogramowania VMware View o ponad 80%;
  • poprawić wykorzystanie pamięci masowej dla mniej aktywnych danych nawet o 50%;
  • zoptymalizować całkowity koszt posiadania nawet o 30%.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu