NETGEAR ogłasza koniec lokalnych banków danych

Klasyczne rozwiązania magazynowania danych niedługo będą należeć do przeszłości. Przyczynią się do tego rozwiązania zastosowane po raz pierwszy w ReadyNAS Ultra – nowej linii banków danych od NETGEAR. Urządzenia z serii Ultra to pierwsze dostępne na rynku NASy, dające dostęp do multimediów z każdego urządzenia posiadającego możliwość połączenia z siecią i ich odtworzenia.

W dobie rozwoju mobilnych urządzeń multimedialnych, posiadających dostęp do sieci (np. palmtopy, smartfony, tablety), zdalny dostęp do muzyki, filmów i zdjęć jest kolejnym, naturalnym etapem pełnej integracji sieci z odbiornikami zewnętrznymi. Nowa linia banków danych NETGEAR, ReadyNAS Ultra, została doskonale oceniona przez beta testerów. Duży wpływ na tak wysokie oceny miała pełna integracja urządzeń z różnymi platformami multimedialnymi. Dzięki tym innowacjom standardowe możliwości dostępu do magazynowanych plików i multimediów powoli będą odchodzić do technologicznego niebytu.

ReadyNAS Ultra 6 to spełnienie marzeń każdego ”Geeka”. Możliwy jest streaming obrazu w HD gdziekolwiek jestem, przesyłać muzykę i filmy do każdego urządzenia z certyfikatem DLNA. W połączeniu z procesorami Intel i Atom, pełną funkcjonalnością X-RAID2 daje możliwości i osiągi, obok których nie można przejść obojętnie. Mówi Shawn Markins, beta tester urządzenia ReadyNAS Ultra 4.

Nowa linia NASów to urządzenia cztero i sześciodyskowe. Podobnie do poprzednich banków danych NETGEAR, ReadyNAS Ultra posiadają technologię ReadyNAS Remote, pozwalającą w banalny sposób zarządzać plikami za pomocą zwykłego „drag and drop”, oraz technologię ReadyNAS Vault, która chroni zgromadzone dane i pozwala je odzyskać w razie utraty.

Urządzenia są już dostępne na polskim rynku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu