Jaguar XJ przyjechał do Jaya Leno

Jay Leno jest jednym z najbardziej znanych prezenterów wieczornych programów rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych. Największą sławę przyniósł mu The Tonight Show nadawany w telewizji NBC. Ten popularny komik jest także znanym kolekcjonerem samochodów. Kilka dni temu stał się właścicielem najnowszego Jaguara XJ.

Jay po raz pierwszy zetknął się z Jaguarem XJ, kiedy przyjechał na oficjalną premierę tego modelu w Londynie w 2009 roku. Samochód spodobał mu się tak bardzo, że postanowił go mieć.

„Z reguły kupuję samochody z drugiej ręki – 10-, 15-letnie – i tak naprawdę mam wpływ jedynie na wybór modelu. Niektóre kocham i ich wykończenie mi pasuje, w przypadku innych nie jestem do końca przekonany. Przy zakupie Jaguara XJ otrzymałem długą listę tapicerek, kolorów nadwozia, detali wykończenia wnętrz i teraz wszystko zależało ode mnie. Z całej dostępnej palety lakierów zdecydowałem się na przykład na kolor Pearl Grey” – powiedział Jay Leno.

Jay Leno zamówił Jaguara XJ z silnikiem 5,0 l V8 Supercharged, w wersji 470-konnej, dostępnej w Stanach Zjednoczonych. W swojej bogatej kolekcji Jay Leno może się pochwalić legendarnymi modelami Jaguara m.in.: XK120 i e-Type coupe.

Ogólne informacje o modelu XJ

XJ to flagowa limuzyna Jaguara produkowana od 1968 roku. Najnowsza odsłona miała swoją premierę w 2009 roku. Samochód jest jednym z najdłuższych i najprzestronniejszych w swojej klasie.

Model XJ jest wykonany z produktów najwyższej jakości. We wnętrzu dominuje luksusowa skóra. Są nią obite wszystkie główne powierzchnie, w tym deska rozdzielcza, fotele, ramy drzwi, konsola środkowa i podłokietniki, a nawet podsufitka. Do wykonania tapicerek Jaguar wybrał jednego z najbardziej uznanych producentów skór, tego samego, którego wyroby stosują takie znakomite marki jak: Prada, Gucci czy Fendi do produkcji torebek i akcesoriów.

Dostępne na polskim rynku wersje silnikowe to:

  • 3,0-litrowy, 275 KM;
  • 5,0-litrowy, 385 KM;
  • 5,0-litrowy, 510 KM – osiągający przyspieszenie 0-100 km/h w 4,9 sekundy.

Więcej informacji na www.jaguar.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu