Przejdź do treści

Nowy serwis „Kolor i Wnętrze” uczy internautów aranżacji wnętrz

Kolor i Wnętrze (www.koloriwnetrze.pl) to nowy serwis tematyczny, który specjalizuje się w aranżacji wnętrz. Można w nim znaleźć artykuły oraz newsy na tematy związane z urządzaniem przestrzeni domowej. Oprócz tego treść serwisu budują sami internauci, którzy prezentują w nim własne pomysły na urządzenie mieszkania.

Za realizację oraz obsługę serwisu www.koloriwnetrze.pl odpowiada agencja interaktywna Insignia (www.insignia.pl). Wsparcia merytorycznego udziela jej agencja public relations ImaginePR (www.imaginepr.pl). Redaktor prowadzącą została Anna Chodacka, wcześniej dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Interaktywnie.com, a obecnie również jedna z współzałożycielek nowego magazynu dla kobiet EksMagazyn (www.eksmagazyn.pl), który zadebiutuje na rynku już w październiku. Partnerem serwisu jest znany producent farb – firma Dekoral.

Serwis podzielony jest na trzy główne sekcje: artykuły, metamorfozy oraz aranżacje.

Artykuły to codzienna dawka informacji na tematy związane ze światem aranżacji wnętrz, designu oraz wystroju. Redakcja przygotowuje materiały poradnikowe, informacyjne oraz wyszukuje ciekawostki, które mogą zainspirować do zmian we własnym mieszkaniu.

Aranżacje to miejsce oddane w ręce internautów. W tej sekcji mogą pochwalić się swoimi pomysłami na urządzenie mieszkania, pokazać jakim zmianom je poddali czy poprosić o opinie na temat swoich pomysłów.

Najchętniej jednak odwiedzaną przez czytelników sekcją są „Metamorfozy”, w których mieszkania internautów oddawane są na warsztat projektantów współpracujących z serwisem Kolor i Wnętrze. W „Metamorfozach” spośród zgłoszonych przez internautów propozycji wybierane są pomieszczenia, dla których specjaliści przygotują całkowicie nowe aranżacje. – Wnętrze mieszkania to tak naprawdę odbicie naszego wewnętrznego „ja”. W ręce internautów oddaliśmy więc narzędzie, dzięki któremu zbieramy informacje na temat charakteru danej osoby, by później na ich podstawie projektanci mogli przygotować aranżację jak najlepiej oddającą charakter właściciela pomieszczenia – mówi Anna Chodacka, redaktor prowadząca Kolor i Wnętrze. – Cały proces kreowania projektu odbywa się jawnie, dzięki czemu wszyscy czytelnicy mogą podglądać w jaki sposób ewoluuje dane pomieszczenie – dodaje.

Serwis koloriwnętrze.pl ma już blisko 1000 zarejestrowanych użytkowników, którzy codziennie dyskutują na tematy związane z aranżacją wnętrz. Bardzo aktywna jest również społeczność zgromadzona wokół strony serwisu na Facebooku (www.facebook.pl/KoloriWnetrze). Kolor i Wnętrze w krótkim czasie zgromadziło w tym serwisie społecznościowym więcej „fanów” niż pozostałe polskie media wnętrzarskie.

– Cieszymy się, że w tak krótkim czasie udało nam się zbudować społeczność aktywnych ludzi, dla których urządzanie mieszkania to prawdziwa pasja – podsumowuje Tomasz Michalik, dyrektor kreatywny w agencji interaktywnej Insignia.

źródło/autor: ImaginePR