Przejdź do treści

Fotografia ślubna, czyli sztuka i biznes – warsztaty Akademii Nikona dla początkujących

Warsztaty z fotografii ślubnej przeznaczone dla entuzjastów fotografii oraz wszystkich chcących poznać tę dziedzinę od podstaw to nowa propozycja w jesiennej ofercie Akademii Nikona. Uczestnicy zajęć, które odbędą się między 7 a 9 września w Warszawie, dowiedzą się, jak wygląda praca profesjonalnego fotografa w dniu ślubu i na sesji, a także w jaki sposób przygotować się sprzętowo i merytorycznie do zleceń. Warsztaty zostały przygotowane we współpracy z nowymi wykładowcami – Dorotą Kaszubą i Michałem Wardą z WhiteSmoke Studio, których włoski magazyn JM:JUST MARRIED dwa lata z rzędu uznał za jednych z najlepszych fotografów ślubnych na świecie.

Trzydniowe warsztaty z fotografii ślubnej będą łączyły wiedzę z zakresu reportażu i portretu z umiejętnością prowadzenia biznesu. Pierwszego dnia (7.09) uczestnicy poznają prawdy i mity o pracy fotografa ślubnego, a także dowiedzą się, w jaki sposób zdobywać zlecenia, przygotować spójne portfolio, prowadzić działania marketingowe oraz poprawnie przygotować ofertę. Poruszone zostaną także zagadnienia przygotowań do zdjęć, spójności materiału, a także znaczenia podstawowych zagadnień takich jak przestrzeń, światło i kompozycja. Prowadzący opowiedzą także, jakie problemy można napotkać na poszczególnych etapach oraz jak ich uniknąć.

Drugi dzień (8.09) warsztatów będzie poświęcony ćwiczeniom umiejętności praktycznych. Uczestnicy z perspektywy obiektywu będą obserwować wszystkie rytuały „tego jedynego dnia w życiu” – przygotowania w apartamencie, ceremonię, pierwszy taniec, nie pomijając technicznych aspektów związanych z sesją, np. źródła światła, miejsce, stylizacja, a także praca z parą. Sesja odbędzie się w malowniczym Folwarku Badowo pod Warszawą przy współpracy z profesjonalnym stylistą fryzur – Konradem Kłosem, wizażystką – Anną Rącką oraz projektantką Natalią Jaroszewską. Materiał z tego dnia pomoże w nauce obsługi programów graficznych na zakończenie warsztatów (9.09). W czasie warsztatów każdy uczestnik będzie dysponował dedykowanym stanowiskiem komputerowym niezbędnym do nauki pracy fotografa ślubnego.

„Warsztaty reportażu ślubnego i portretu to odpowiedź na duże zapotrzebowanie rynku na dobrą, nowoczesną fotografię ślubną. Na naszych oczach ta niegdyś niedoceniana dziedzina fotografii zmienia się w jedną z najbardziej wymagających i trudnych specjalizacji. Współczesny fotograf ślubny łączy w sobie cechy dobrego reportera, portrecisty, grafika z umiejętnościami sprzedaży, marketingu i PR-u. Podczas warsztatów będziemy dzielić się wiedzą ze wszystkich tych dziedzin” – mówi Michał Warda z WhiteSmoke Studio.

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć horyzonty i poznać fotografię ślubną od podstaw. Wystarczy podstawowa wiedza fotograficzna i umiejętność obsługi posiadanego aparatu.

Więcej informacji na temat warsztatów dostępne jest na stronie Akademii Nikona – Fotografia ślubna.

źródło/autor: Walk&Talk