Przejdź do treści

mTraffic.pl – komórka pokaże gdzie są korki

Jedną z bardziej stresujących sytuacji dla uczestników ruchu drogowego jest… bezruch drogowy – zwany potocznie korkiem. Każdy kierowca stojący w korku zadaje sobie pytanie: gdzie się kończy ten zator i ile czasu może zająć przejazd? Od dziś na to pytanie odpowie mTraffic.pl – mobilna wersja serwisu Targeo Traffic dostępna w każdej komórce.

Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli masowe powroty z urlopów przed 1. września, a zaraz potem pierwsze dni „normalnego” ruchu drogowego w miastach. Wiele rozpoczętych w wakacje remontów dróg nie zostało jeszcze ukończonych, więc w optymistycznym przypadku możemy liczyć na pewne utrudnienia w ruchu, a w pesymistycznym – czeka nas kompletny paraliż komunikacyjny.

Uruchomiona przez twórców Targeo.pl usługa mobilna mTraffic pozwala w każdej chwili sprawdzić gdzie aktualnie są korki, albo – gdy już stoimy w korku – sprawdzić jak długo jeszcze postoimy i gdzie korek się kończy. Mając takie informacje kierowca może zdecydować czy uzbroić się jeszcze w cierpliwość, czy lepiej spróbować objazdu bocznymi drogami.

System analizuje informacje z ponad 80 tys. niezależnych źródeł, w tym z pojazdów przejeżdżających po polskich drogach niemal 4 miliony kilometrów dziennie, a także od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Dane przetwarzane są na bieżąco i już po kilku minutach są uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie w serwisie Targeo Traffic i w jego mobilnej wersji – mTraffic.pl. Dzięki tak dużej ilości danych, interaktywna mapa prędkości przejazdu pokazuje precyzyjnie również korki nietypowe, takie jak te, spowodowane masowymi powrotami z wakacji.

– Udostępnienie bieżących informacji o ruchu drogowym użytkownikom telefonów komórkowych to kolejny etap w rozwoju serwisu Targeo Traffic, który jest już od ponad roku dostępny w Targeo.pl i usłudze Drogowskaźnik w sieci Plus. Dodatkowo, mTraffic.pl daje też łatwy dostęp do map Targeo użytkownikom telefonów komórkowych i smartfonów, w szczególności iPhone i Android, a także popularnych ostatnio iPad’ów – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Aby sprawdzić aktualną sytuację drogową wystarczy uruchomić przeglądarkę mobilną w telefonie komórkowym i wpisać adres mTraffic.pl. Poza wyświetlaniem bieżących informacji o natężeniu ruchu, serwis umożliwia również przeglądanie map w telefonie i wyszukiwanie adresów w całej Polsce bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji. Z myślą o użytkownikach telefonów wyposażonych w GPS, takich jak iPhone, przygotowana została też funkcja „znajdź mnie”, centrująca mapę na bieżącej lokalizacji.

Dostęp do serwisu mTraffic.pl jest bezpłatny i można z niego korzystać za pośrednictwem wszystkich sieci komórkowych.

źródło/autor: Targeo