Przejdź do treści

Podwójne zwycięstwo Land Rovera

Auta marki Land Rover ponownie zdobyły tytuły najlepszych samochodów w swoich klasach w prestiżowym plebiscycie „New Car Awards” organizowanym przez brytyjski magazyn „Auto Express”. Land Rover Freelander 2 – już trzeci rok z rzędu okazał się najlepszy w kategorii Best Compact SUV. Z kolei Land Rover Discovery 4 został doceniony za funkcjonalność oraz niesamowite zdolności off-roadowe i nagrodzony tytułem Best Large SUV of 2010.

Land Rover Freelander 2 trafił do sprzedaży w Europie wiosną 2007 roku i od tamtej pory nie ma sobie równych. Już po raz trzeci z rzędu zdobywa w plebiscycie New Car Awards nagrodę Najlepszego Kompaktowego SUVa roku.

Doskonale spisujący się w terenie, oferujący wyjątkową stylistykę, będący gwarancją dynamicznej jazdy to tylko niektóre z zalet Freelandera. Na śliskiej nawierzchni prowadzenie i przyczepność określane są przez użytkowników tego auta jako wzorowe. Land Rover Freelander 2 jest pojazdem wysokiej klasy, zbudowanym solidnie i praktycznie. Sprawny 2,2 litrowy turbodiesel gwarantuje wysoką wydajność. Wykorzystanie nowoczesnego rozwiązania STOP/START spowodowało, że Freelander 2 stał się najbardziej ekonomicznym i ekologicznym samochodem w historii marki Land Rover.

„Czytelnicy Auto Express i użytkownicy naszych aut mają bardzo dobrą opinię i zaufanie do marki Land Rover i po raz kolejny zdecydowali się to pokazać. Zarówno Land Rover Freelander 2, jak i Land Rover Discovery 4 to doskonałe auta wyróżniające się wszechstronnością, stylowym designem i znakomitą jakością – co zostało dostrzeżone i wyróżnione w plebiscycie New Car Awards” – powiedział Przemysław Szafrański, Land Rover Brand Manager.

Drugi z Land Roverów, model Discovery został wyróżniony w tym roku tytułem Najlepszego Dużego SUVa między innymi za jego wszechstronność i uniwersalność. Oferuje on swoim właścicielom praktyczność i dużą ilość przestrzeni, luksusowy charakter a zarazem żywiołowe zdolności off-roadowe. Ten niezwykle funkcjonalny samochód tak naprawdę jest rodzinną limuzyną z napędem 4×4 na każdy sezon – wszystko to zaważyło na decyzji o uhonorowaniu właśnie tego auta.

W kategorii Najlepszy Duży SUV w tegorocznej edycji konkurencja była wyjątkowo silna, gdyż brali w niej udział reprezentanci udoskonalonych i odświeżonych reedycji serii. Kluczowym zabiegiem, który zadecydował o zwycięstwie Land Rovera Discovery było dokonanie zmiany poprzedniego 2,7-litrowego napędu na Diesla LR-TDV6 3,0 l. Nowy, mocny, oszczędniejszy silnik – dodatkowo został wzbogacony o udoskonalony system Terrain Response. Jest gwarancją gładkiego i płynnego zachowania się auta zarówno na prostej drodze, jak również podczas podjazdów na strome, wyboiste szlaki. Silnik działa z ogromną mocą i, co jest warte podkreślenia, nie wiąże się to w jego przypadku z wysokim zużyciem paliwa.

Plebiscyt New Car Awards, organizowany jest przez magazyn Auto Express – obecnie jeden z najlepiej sprzedających się magazynów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na www.landrover.pl

źródło/autor: 38PR