Ekonomia połączona z biznesem w WSE-I

Od nowego roku akademickiego Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie we współpracy z Business Centre Club startuje z innowacyjnym programem edukacyjnym CO-OP. Wśród firm partnerskich WSE-I znalazły się tak znane i renomowane marki, jak: IBM, Ciech S.A., Microsoft, Aster, Sequence, GlobalOne, Oracle, Call Center Training, DAT Komputer Concepts D-Link Polska, Polska Organizacja Turystyczna czy Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o.

Ekonomia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów kształcąc umiejętności analityczne i aplikacyjne oraz ucząc studentów analizy i interpretacji procesów gospodarczych i finansowych. Jednak pracodawcy oczekują obecnie czegoś więcej, niż sucha wiedza teoretyczna, a standardowe staże i praktyki to już za mało, dlatego Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie w nadchodzącym roku akademickim oferuje studentom innowacyjny program Cooperative Education (w skrócie: CO-OP Education). Dzięki temu programowi studenci uzyskają potrzebne umiejętności praktyczne uzupełniające teorię zdobytą w WSE-I na specjalnościach takich jak np. bankowość komercyjna, socjologia ekonomiczna, zastosowanie informatyki w biznesie, samorząd terytorialny czy ekonomika integracji europejskiej.

Program CO-OP polega na współpracy uczelni z wieloma renomowanymi firmami i instytucjami z różnych branż (np. IBM, Ciech S.A., Aster, Sequence, GlobalOne, Microsoft, Oracle, Call Center Training, DAT Komputer Concepts D-Link Polska, Polska Organizacja Turystyczna czy Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o.). Ich przedstawiciele będą prowadzić zajęcia ze studentami, tłumacząc i opowiadając, jak wygląda struktura firmy, schemat działania na rynku, zastosowanie modeli biznesowych oraz strategie sprzedaży w praktyce.

W ramach programu CO-OP studenci Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej poznają nie tylko podręcznikowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynków i przedsiębiorstw, ale również przekonają się, jak wyglądają one w praktyce w największych polskich firmach mając możliwość odbycia tam staży oraz praktyk. Jest to niezwykle istotne w okresie wysokiej konkurencyjności na rynku pracy jak również w aspekcie budowania ścieżki kariery zawodowej już od pierwszego roku studiów.